December 5, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

УКРАЇНСЬКА СВІТОВА ІНФОРМАЦІЙНА МЕРЕЖА

1 min read

Ідея створення світової мережі україноцентричних ЗМІ не нова. Цю ідею ще 1990 року приніс мені як голові Київської організації СЖУ ветеран української журналістики на прізвище Валерій Мирський.

Не раз я повертався до цієї ідеї, продумуючи шляхи й можливості втілення її в життя як у загальних обрисах, так і в деталях.

Події останніх років роблять потребу реалізації цього проекту нагальною. Сподіваюся, як в Україні, так і в діаспорі  знайдеться достатня кількість національно свідомих і громадянськи відповідальних журналістів і блогерів, які відгукнуться на мій заклик і візьмуть участь у цій надзвичайної ваги справі.

За нинішніх умов створення мережі україноцентричних ЗМІ видається мені можливим за таким умов.

Перша: згуртування навколо спеціально створеного під цей проект сайту україноцентричних ЗМІ та блогерів. Їхні сайти та блоги будуть презентовані відповідною інформацією та зв‘язані посиланнями з цим сайтом.

Друга: випрацювання засад асоціації україноцентричних ЗМІ й блогерів, на основі яких ми укладемо двосторонні угоди про співпрацю з кожним ЗМІ та блогером, а згодом – і багатосторонню.

З цією метою ми підготуємо й запропонуємо на обговорення засади формування системи, її ідеологію, методологію, організаційно-управлінські основи тощо.

Третя: досвід асоціації чинних ЗМІ та блогів підкаже нам шляхи й можливості розбудови і зміцнення системм. 

Виходячи з потреб і стану справ, ми виберемо оптимальні форми розширення системи (напр., франчайзинг), а також технологічної й фінансової підтримки учасників.

Робочими мовами мають стати українська та – за межами України – мови країни, в якій знаходиться засіб масової інформації або блог.

Поєднуючи інтеретні (онлайнові) й неінтернетні (офлайнові) форми, у перспективі ми вийдемо на створення повноцінних ЗМІ, які будуть незалежні від держави, з одного боку, та від українобіжних олігарів – з другого.

Ми будемо розраховувати виключно на підтримку суспільства та на україноцентричних спонсорів, наслідуючи кращий досвід публічних (суспільни чи громадських) та приватних ЗМІ.

Наукову базу, а також підготовку та перепідготовку журналістських кадрів забезпечуватимуть нам Український Університет та афілійовані з ним науково-освітні заклади в Україні та зарубіжжі.

Тим часом запрошую названі ЗМІ й блогерів зголошуватися до співпраці, надіславши листа за адресою: ukrainainc@gmail.com

Наперед дякую і сподіваюся на плідну співпрацю.

Володимир ІВАНЕНКО
Україна, Інк
Український Університет

15 жовтня 2017 р.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.