November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

Чи здійснить вона «квантовий перехід»?

Людмила Немиря виступила із заявою про те, що її «позбавили доступу» до Ютюбканалу UkrLiveTV і що через це вона започатковує новий канал UkrLife з Людмилою Немирею.

Цікава й інтригуюча ситуація. Важко повірити, що хтось, кому вона довіряла, узяв і просто так перекрив доступ до профілю в Ютюбі журналістці, яка практично була іконою онлайнового каналу UkrLifeTV, в активі якого 15,000 (пʼятнадцять тисяч) відеосюжетів, переглянутих, як каже Немиря, 400,000,000 (чотириста мільйонів) разів.

Очевидно, що між власниками UkrLikeTV виник якийсь серйозний конфлікт, який і призвів до повного розриву з Л. Немирею. Якби була бодай якась надія на примирення, Немиря напевно не відривала б новий профіль на Ютюбі, та ще й по суті з тією ж назвою (лише без двох останніх букв TV).

Як ікона UkrLifeTV, Л. Немиря напевно швидко набере досить широку аудиторію (її фани точно перейдуть за нею), хоча вихід на монетизацію й самоокупність, звичайно, забере якийсь час.

Нам, ясна річ, цікаво, хто ж є той, хто «відшив» Л. Немирю від UkrLifeTV, хто стане новою іконою цього каналу і наскільки йому чи їй вдасться утримати популярність, водночас витримуючи конкуренцію з Немирею, яка буде вести свій канал практично під тією ж назвою й напевно у тому ж форматі.

На сторінці UkrLifeTV у Фейсбуці поки що немає ніякої додаткової інформації. Останній запис — згадане вище звернення Л. Немирі, яка, схоже, ще не втратила доступу до цієї сторінки.

Так само ніяких новин немає й у профілі UkrLifeTV на Твітері, перепрошуємо — на X.com.

А от на особистій сторінці Л. Немирі у Фейсбуці уже розгорнулася активна дискусія, і ми подаємо тут кілька цікавих записів:

Сєргєй Лямец: «Людмила Немиря з колегами зробили Укрлайф — найкращій в Україні YouTube проект з інтерв’ю в Україні. Оперативно, інтелектуально, багато праці та дійсно унікального контенту.

Не знаю деталей, але цей канал в Людмили вкрали/забрали.

Ну, тоді нехай настане новий проект!

Будь ласка, дуже раджу її новий проект. Апдейдом додам посилання на новий канал Людмили Немирі».

Юрій Гаврилечко: «Рейдерські захоплення ю-туб каналів такого рівня — це якась інновація воєнного часу.

Сподіваюсь, архів укрлайф.тв вдасться зберігти.

Підтримую Людмила Немиря і звертаюсь до всіх, хто читає мій блог тут на ФБ —допоможіть новому проекту своїми підписками на нього.

“Срібна кнопка” впродовж кварталу = незалежність каналу та регулярні нові цікаві інтерв’ю».

Ігор Ліський: «Людмила Немиря тримайся!
Свобода слова та островки інтелектуальної дискусії мають бути надзвичайною цінностями в Україні, це має нас відрізняти від тоталітарного сусіда!»

Катерина Левін: «Найінтелектуальніший український ютуб канал вкрали у власниці Людмили Немирі. Треба допомогти – зробити репости, підписатися на новий канал Людмила Немиря.
Сам факт крадіжки — це визнання високої якості контенту».

Марія Золкіна: «Зараз дуже просто забрати/заблокувати/присвоїти собі те, що не ваше і що не ви створювали. Мені особисто з Людмила Немиря завжди було говорити приємно і в задоволення. І на неправомірно віджатий в неї YouTube-канал я, звісно, не піду».

Ґела Васадзе: «Значит так, друзья мои, у Людмила Немиря отжали канал, как отжали, не знаю и не хочу знать, но зато я знаю другое. Людмила абсолютно блестящий профессионал, замечательный, искренний человек, и я уверен долг каждого порядочного человека, разделяющего наши взгляды поддержать её всем, чем только можно. Я никогда не призывал делать перепосты с моего канала, но призываю делать перепосты с канала Людмилы. И дело не только в том, что у Людмилы очень интересный контент, просто это будет правильно и справедливо. Надеюсь на всех вас».

Олег Постернак: «Людмила Немиря зробила те, на що не здатні були олігархічні телеканали та парадні блогери.

У свій час вона створила потужний аналітичний відеоресурс, який міг би потягалися за інтелектуальним рівнем з різними think-майданчиками країни.

Стало відомо, що її канал рейдернули і тепер вона змушена починати з нуля».

* * *

Як бачимо, у Людмили Немирі надійні прихильники, і вони готові перейти за нею в інше місце. Прикметно, що жоден із її прихильників не висловлює критичних зауважень або побажань.

Тим часом Л. Немирі є що закинути, і було б добре, якби вона до тих зауважень і побажань прислухалася.

Про що йдеться? А ви зверніть увагу на опис UkrLifeTV, зіркою якого вона була упродовж десятка років.

UkrLifeTV позиціонує себе як «Українське Інтернет Телебачення», але працює воно чомусь не в українському, а в російському інформаційному просторі.

Майже всі (за рідкісними винятками) його передачі принципово російськомовні. От чому було не зробити так, щоб 15,000 відеосюжетів стали надбанням українського, а не російського інфопростору, і щоб український інфопростір між хвалитися 400,000,000 переглядів?

Пояснення тут просте: UkrLifeTV засновувалося не як україноцентричне телебачення. Від сампочатку ідейно-тематичне спрямування UkrLifeTV було проросійським або принаймні українобайдужим. Зокрема, й від передач самої Немирі часто віяло «русскоміровскім» душком.

До речі, саме цей чинник був причиною моєї відмови Людмилі Немирі, коли кілька років тому вона настійно запрошувала мене до участі в її телешоу. Для мене важливо, щоб мої ідеї й думки засівали український, а не російський інформаційний простір.

Останнім часом україномовні передачі в репертуарі Л. Немирі стали частішими, і риторика журналістки стала українськішою.

Попри те, що на відеозапис звернення накладено текст українською: «Підписуйся на канал UKRLIFE з Людмилою Немирею», — у самому зверненні немає й натяку на те, що пані Людмила має намір формувати аудиторію свого нового каналу в українському інформаційному просторі. Скорше за все вона сформує для себе «прівичную аудіторію» (Євґєній Кісєльов) і продовжуватиме тирлувати цю аудиторію у такому ж звичному для неї інформаційному просторі.

Я можу зрозуміти якогось там айтішника Сєрґєя Любарского, неосвічено-самовпевненого бізнесмена Дєніса Єлісєвіча і їм подібним блоґерам, для яких важливе самовираження — байдуже в якому просторі. Але мене шокує безумовно талановита й популярна професійна тележурналістка, яка у часі війни Росії проти України не усвідомлює своєї відповідальності за інформаційний суверенітет і інформаційну безпеку України й українського суспільства.

А їй же трапилася така нагода для «квантового переходу»!

Володимир Іваненко

До теми:

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.


Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.