November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ХТО ПІДШТОВХУЄ УКРАЇНУ ДО ПЕРЕГОВОРІВ З РФ

1 min read

Пише The Insider:

У соцмережі X (колишній Twitter) масово поширюються матеріали, спільна ідея яких — українці повинні вимагати від своєї влади укласти перемир’я з Росією. Проект “Блокувальник ботів” розібрався, кому це треба і навіщо, а The Insider верифікував отримані дані.

Масована спам-атака почалася 25 жовтня, протягом кількох годин твіти публікувалися з дуже високою швидкістю — 2,5 твітів за хвилину. Матеріали розповсюджуються на фейкових сайтах відомих видань. Причому не лише українських ЗМІ, а й провідних західних.

Паралельно з цим у містах України раптово та одночасно пройшли пікети «За демобілізацію», на які вийшли жінки з однаковими плакатами.

Частина публікацій – це посилання на кілька нотаток, розміщених на сайтах-підробках відомих українських медіа. Теми статей: поразка України близько; Ізраїль відтягне всю військову допомогу він; людей відправляють на забій задля збереження влади.

Колонки про неминучу поразку України публікуються також на клонах відомих західних видань — фейкових Spiegel, Welt, Fox News, Le Parisien, Walla та інших. Посилання в твітах ведуть на сайти-прокладки, з яких пересилають на сайт-клон.

Фактично, це масована спам-атака прокремлівськими матеріалами не лише на українську, а й на західну аудиторію. Кілька десятків окремих матеріалів були поширені як англійською мовою, так і французькою, німецькою та івритом.

Також роботи поширюють відео про «двох братів», яких «розлучив переворот в Україні». Ролик був опублікований у Х (Twitter) також 25 жовтня. Всі твіти стосувалися того, що «YouTube приховав правду, а це важлива історія, ми маємо право знати».

У кожного облікового запису вся історія твітів — лише кілька посилань із цим роликом. Його публікували без жодної видимої системи — у відповідь на будь-які пости та коментарі. Публікація твітів з такою швидкістю і в такій кількості говорить про те, що це процес автоматизований.

Історію двох братів розповідає їхня мати. Її грає російська актриса Ольга Торощина, а одного із «братів» — російський актор Роман Волинський.

За сюжетом два брати опинилися на війні через «політичні події». Далі обидва зустрілися під час штурму, перебуваючи з різних боків бою. Потім один загинув під Горлівкою, рятуючи мирних жителів, а другий, який поїхав до Києва до війни, загинув від артобстрілу.

Хакери з ГРУ практикують вкидання дезінформації та фішингові атаки через підроблені сайти світових ЗМІ вже багато років. Аналітики @antibot4navalny вважають, що, зважаючи на все, проросійські фейкові колонки і ролик про «братів» зроблено на замовлення влади РФ.

Ознаки причетності РФ:
• Українським журналістам нема рації розміщувати матеріали на сторонніх сайтах.
• Аккаунти, що публікують ролик та нотатки, підписані на казахстанські ЗМІ/органи влади. Тобто. створювалися казахстанським підрядником або під VPN із виходом у Казахстані.

• Загалом у підписках зазвичай 3 облікові записи, третій — обліковий запис Ілона Маска. Саме на Маска пропонує підписатися X новим користувачам одразу після реєстрації. Самі облікові записи зареєстровані в соцмережі у вересні-жовтні 2023 року.

До теми:

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.