November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЧИ БУДЕ МИР?

1 min read

Представники 66 країн “за закритими дверима” на Мальті ведуть перемовини про мир в Україні

Делегати на мальтійській зустрічі, організованій Україною на вихідних для обговорення Формули миру, Мальта, 28 жовтня 2023 р. Ministry for Foreign and European Affairs and Trade/Handout via REUTERS 

На Мальті розпочалася третя зустріч щодо реалізації Української формули миру. Зустріч відбувається на рівні радників із національної безпеки та зовнішньої політики близько 65 країн Європи, Азії та Глобального Півдня.

Офіційного списку делегатів не опубліковано, інформує Reuters. Представників Росії не зустрічі немає.

Президент України Володимир Зеленський виступив із відеозверненням до учасників та повідомив, що “до процесу Формули миру вже приєдналися майже 70 глобальних гравців”.

Зеленський сказав, що Статут ООН не працює, чому свідченням є “плач матерів, які ховають своїх загиблих на війнах синів і дочок, а також розпач дітей, осиротілих у війнах”.

Як альтернативу він пропонує 10 пунктів Формули миру, що містять заклики до відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ, захисту експорту продовольства та енергоносіїв, ядерної безпеки та звільнення всіх ув’язнених.

Це вже третя така зустріч цього року після менших зібрань у Джидді та Копенгагені. Розмова триває у залі неназваного мальтійського готелю «за закритими дверима», повідомляють агентства.

* * *

Білий дім перед зустріччю на Мальті: Ми повністю підтримуємо зусилля України зі створення формули миру

Видання Malta Today інформує, що переговори “допоможуть оцінити здатність України та Заходу заручитися постійною та ширшою підтримкою, особливо на Глобальному Півдні”, оскільки, пише газета, “конфлікт в Ізраїлі домінує в заголовках, зміщуючи фокус уваги з Києва”.

Москва розкритикувала Мальту за проведення заходу, назвавши його антиросійським заходом.

“Навіть будучи нейтральною державою, ми ніколи не можемо не засуджувати несправедливість, звірства чи зловживання владою… ми перебуваємо на передовій тих, хто засуджує цю агресію”, – сказав натомість міністр закордонних справ Мальти Ян Борг.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак на полях мальтійської зустрічі розпочав консультації з Нідерландами. Як повідомляє офіційний сайт адміністрації президента, йдеться про укладення двосторонньої угоди про безпекові гарантії відповідно до Спільної декларації про підтримку України.

Як повідомляв Голос Америки, США вважають створення формули миру для України важливим питанням і “роблять все, щоб актуалізувати та операціоналізувати” процес, заявив в аудіоінтерв’ю Голосу Америки координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.

До теми:


Ваша підтримка Української Світової Інформаційної Мережі дуже важлива. Підпишіться, щоб отримувати оновлення на електронну пошту. Складіть пожертву на УСІМ. Дякуємо!

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.