November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

СПРАВА УСЬОГО СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА​

1 min read

Хто має розподіляти
гроші на відновлення України?

У соцмережах обговорюють результати соціологічного опитування про те, якій установі українці довірили б розподіл грошей на відновлення України. Дуже показова статистика щодо перспектив відновлення України…

«Самі обираємо, самі відмовляємо в довірі власним обранцям. Особливо коли йдеться про гроші», — пише Олексій Панич. Найбільше довіри в українців до урядів зарубіжних країн і міжнародних організацій.

А от я не довірив би жодному із названих суб’єктів. Не знаю, що там люди назвали в «інших». Уряди зарубіжних країн і міжнародні організації не підходять не так через те, що їхні представники переслідуватимуть свої інтереси (це зрозуміло), а перш за все тому, що вони не знають специфіки України. Ну, а українські інститути — взагалі поза межами будь-якої довіри, як і існуючі організації українського зарубіжжя, прикормлені владою України.

Моя позиція вже була публічно висловлена двадцять пʼять років тому, ще коли я був головою Міжнародної Асоціації Громадян України, і зводиться вона ось до чого: для управління будь-якими коштами, направленими в Україну з-за кордону, має бути створена спеціальна Комісія чи Рада у складі кришталево чистих і україноцентричних представників світового українства (хтось із них представляє Україну, а хтось — зарубіжні країни й міжнародні організації).

Таку структуру неважко створити, якщо серйозно підійти до справи, виробити жорсткі й жорстокі критерії. У мене є напрацювання для цього, і їх можна актуалізувати як проект Руху Світового Українства.

При цьому не треба забувати й про те, що Україна потребує системних устроєвих змін, і ці зміни мають стати основою відновлення України після війни.

Якщо вас зацікавила ця ідея, і ви хочете взяти участь у її обговоренні, висловлюйте свої думки у коментарях під посиланням на цей текст у соцмережах, а також пишіть нам в Організаційний Комітет Руху Світового Українства.

Володимир Іваненко

До теми:

МАНІФЕСТ РУХУ СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА

Українізація України як факт і фактор системних змін: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 230 с.

В‘ячеслав Чорновіл як феномен української історії й політики: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2019. — 201 с.

Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Світове українство — рушійна системних змін в Україні: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 309 с.

Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.

Трансформаційна місія Українського Козацтва: Статті, нотатки — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2021. — 210 с.

Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.