September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ПРОКЛЯТІ ГЕРОЇЧНІ ДНІ

1 min read

“Місто-герой” і “Місто героїв”. Відчуваєте різницю, хоча в обох випадках йдеться про Херсон і херсонців. І я можу назвати ім‘я першого героя, котрий почав і організовував мітинги протесту на вже всесвітньо знаменитій нашій площі Свободи.

Ця людина — Сергій Павлюк, головний режисер Херсонського художнього театру імені Миколи Куліша. На жаль, не бачив спектаклю на тему тих драматичних подій, поставленого в Київському театрі імені Івана Франка. Читав, що там все —особисто пережите акторами.

…З коментарів (цитую з оригіналу): “Просто жах, це рівносильно тому, що людина пережила констабір, а її відправили на Соловки за те, що вона вижила”.

В мережі обговорюють рішення суду стосовно “колаборантки N” з Білозерки (Херсонщина). Жінка працювала в Центрі зайнятості, як вимагали окупанти. Ні підлеглих, ні ініціативності, ні привселюдних симпатій до “рускоміра” — визнала провину, співпрацювала зі слідством.

Влада, правоохоронні органи роблять величезну й гірку помилку, засуджуючи тих, кого самі ж “здали” рашистам. Я застерігав від подібного розвитку подій, мимоволі опинившись після 24 лютого 2022 року в полоні — безправним та безоружним.

Знаючи, з чим і ким доведеться мати справу, згадав свої журналістські бесіди з генерал- лейтенантом Прокопом Савчуком — колишнім заступником голови УКДБ в Українській РСР. На початку 80-х м.ст. чекісти Андропова вичавили “крокодилячу сльозу” і законодавчо скасували в анкетах пункт “про перебування на окупованих територіях”. Прокіп Демидович пишався своєю участю в демократизації суспільства.

Ще в березні минулого року я опублікував свої міркування, сподіваючись, що з кількох “антиколабораційних” проектів проголосують найдосконаліший. (Я не врахував, що гору візьмуть сили, спрямовані на розкол України). Саме це нині відбувається у формі “полювання на відьом”.

Знущанням звучали заклики “згори” зберігати спокій. У підсумку всіх нас підозрюють і “просіюють” крізь густе сито. Так саме військовий прокурор генерал-полковник Матіос за короткий час у 2015 році “наклепав” на атовців 20 тисяч кримінальних справ, 8 тисяч з яких — “за державну зраду”.

Того ж дня прочитав у Кавун.citі про зовсім іншого колаборанта: “Євген Бриков входить у своєрідну мережу зрадників-пропагандистів у медійній галузі, яких правоохоронці викрили на Херсонщині”, — Ілля Контішев.

Бриков ще в СІЗО, у “N” конфіскували третину особистого майна і заборонили на 10 років обіймати посади в органах влади. Між двома фігурантами є величезна відмінність, і нам про це відомо. Ми нічого не знаємо про тих керівників різних органів Херсонщини, котрих викрили як зрадників і…сховали.

Проста випадковість, що прокурор Матіос починав кар’єру до високих київських кабінетів з Високопілля на Херсонщині. Закономірність, що рашисти знищили в цьому населеному пункті майже всіх жителів — така їхня мета. Чого хочуть досягти репресіями “правоохоронці” сьогодні?

Об’єктивно, переслідування людей на найнижчому соціальному рівні сіє зневіру, страх та невдоволення серед усього населення. Коли “органи” профілактували до 4 тисяч рядових херсонців, котрі “подорожували” до Києва на Антимайдан, то вони посварили їх помахом вказівного пальця: а-я-яй, нєхарашо! Ніхто з організаторів антиукраїнських акцій навіть цього не побачив. Сальдо, булюки і стрємоусови вже тоді діяли як вороги.

Упевнений, політичну помилку відносно людей з окупованих територій виправлять. Шрами на душах залишаться. Не всі правоохоронці тікали швидше від іншого “начальства”. Тривалий час їх вірна Присязі частина ще діяла в місті Херсоні та області, як могла. Та й підтримували революційний Майдан більшість громадян. І на лівому березі нині такі є. Однак десяткам тисяч людей загрожують не лише рашистські варвари. Несправедливість також убиває і безневинних.

На мій день народження цього року мене трясло зусібіч. 17 червня активісти дружно погасили власну марку “Херсон — місто героїв”. Ще одну випущено одночасно до імперського дня заснування міста Херсон. 6 березня 2022 року Президент присвоїв почесне звання “Місто-герой” Херсону — цього дня почалися масові протести містян проти окупантів. Зараз розгорнулася дегероїзація. То хто ж ми: українці чи малороси, герої чи колаборанти?!

Віктор Тютюн

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.