September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЩО ЗАГРОЖУЄ ВОЛОНТЕРАМ

1 min read

Про оподаткування волонтерів в Україні

Я публічно беру на себе зобов’язання захищати (чим зможу) кожного особисто знайомого волонтера, коли держава прийде його / її саджати за волонтерство після Перемоги.

Update: Пишуть, що краще слово “держава” замінити на “окремі корумповані політики та державні службовці, а також окремі співробітники правоохоронних органів та судді, що вважають політичні або кар’єрні вигоди важливішими за честь і справедливість”.

Валерій Пекар

* * *

Про оподаткування волонтерів. Мої висновки за тиждень:

1. В реєстрі волонтерів зареєструвались від 3 до 4.5 тисяч людей (бачив різні оцінки).

2. В Україні гроші на допомогу Силам Оборони збирали сотні тисяч людей. Формально по діючому законодавству більшість з них повинна заплатити 19.5% податку.

3. Всі розборки з Міністерством фінансів цього тижня стосуються лише того, чи буде держава мати підстави наздоганяти чи ні частину з тих 4.5 тисяч зареєстрованих волонтерів.

4. Інші сотні тисяч лишаються під ударом. Чи прийде до них ДПС, коли, до багатьох чи ні наразі невідомо.

5. Потрібно системне рішення як загальна амністія, на яку держава ніколи не піде, бо ДНК державних органів відразу малює страшні картинки як несправжні волонтери без податків будуть продавати айфони чи пеньюари.
Висновок: що робити? Єдиний шлях, який я наразі бачу, це взаємопідтримка. Щоб кожна людина, яка допогала армії знала, що якщо до неї прийдуть органи з вимогами, відкликнуться і стануть публічно на її захист десятки тисяч волонтерів, військовослужбовців, їх рідних.

Юрій Кубрушко

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.