ВАШИНГТОНСЬКА ГІБРИДНА МУДРІСТЬ
1 min read
…і гібридний інфантилізм українців
Перший етап цієї слабкої «мудрості» — це радше реакція, аніж стратегія, на несподівану подію – віроломне вторгнення, напад Росії на Україну. Реакція США: обурення, але й здивування, що Росія не зуміла захопити Київ за три дні, а Україна затято чинить опір ворогові. Реакція США: початок дрібної військової допомоги Україні та потік грізних слів з боку Вашингтона.
Другий етап вашингтонської цієї «божевільної» стратегічної мудрості Вашингтона: не дати Росії перемогти, але й не допустити поразки України. США розгорнули активну міжнародну військово-політичну допомогу Україні, але побоюються двох “неприємностей” — перенесення Україною військових дій на територію Росії та неконтрольованої сутички НАТО та Росії.
Зараз США вступили в третій етап своєї геополітичної «мудрості» щодо кінцевого результату російсько-української війни: не дати Україні перемогти, але й не допустити публічної та катастрофічної поразки Росії.
З одного боку, США бояться, що у разі очевидної перемоги України розпочнеться неконтрольоване обвалення режиму влади Путіна та розпад, руйнація Росії як у 1991 році в СРСР.
З другого боку, США бояться, що Китай скористається поразкою Росії більше, ніж США.
З третього боку США бояться, що тактична ядерна зброя (ТЯО), а також зразки важкого озброєння Росії можуть опинитися в інших країнах, типу Китаю, Ірану та Північної Кореї.
З коментарів:
Олександр Новохацький: Штати, як завжди… не тих бояться. Але ж в цьому є провина української сторони. Ми настільки заглибились у бажання бути на когось схожим, щоб нас вдочерили, що геть позабули, які ми є насправді. Ось тільки зараз Україна постає перед світом в своємо справжньому образі… але цей образ не бажають приймати в першу чергу самі (напів)”провідники” укрсучнації.
Ярослав Вічковський: Подвійні стандарти влади США не являються новиною. Варто згадати, як війська цієї країни проводили операцію “Буря в пустелі ” в Кувейті чи їхня участь у війні в Югославії без резолюції ООН і треба зауважити, що ніяких меморандумів з боку США не було зі згаданими країнами на відміну від України. У випадку з Україною влада США проігнорувала Будапештський меморандум і начисто забула про надані Гарантії недоторканості наших кордонів на заміну здачі ЯЗ.
Валерій Магала: Все правильно і очевидно, нічого нового. Я б тільки додав і страхи євро-еліт, які заглядають в рота Байдену — там дивляться на світ більш приземлено і бояться не Китаю, а раптом міцної пасіонарної та неслухняної(!) України, яка виходить на арену і яку й хотять загнати в якісь союзи (попри протилежні заяви), які б грали роль гамівної сорочки для мужньої мілітарної і головне — самостійної України, яка на рівні суспільства (чого не можна сказати про владу, нажаль) не сприймає хвору ідеологію марксистського Заходу, якою вперто й послідовно інфікують нашу країну.
Александр Захарків: Один розумний чоловiк сказав з цього приводу,що на Заходi нема(перевелись як динозаври) саме фiлософи здатнi мислити великими категорiями, зазирнути за обрiй,лишились лиш мiлкi полiтики спроможнi мислити зонально, короткозоро.Тому постiйно наступають на однi i тi ж граблi.
Ігор Гаврилов: В сухому остаткє — США бояться…
Від УСІМ:
Отак в Україні сприймають і розуміють ставлення США до війни Росії в Україні. Людям з низьким рівнем національної свідомості й громадянської зрілості (якщо той рівень не на нулі) невтямки, що проблема — в інфантильному українському суспільстві, потім — у твореній ним державі.
Лише такі люди сидять і чекають, що хтось прийде і зробить за них те, що вони мали б зробити самі. Навіть страшна війна, якою обрушилася Росія на Україну, не змінює, а якщо змінює — то дуже повільно, свідомість цих людей. Подивіться: Вікторові Небоженкові так і не до снаги вирватися з російського інформаційного простору.
Американці діяли й діють у рамках тих уявлень, які сформував у світовій спільності російський історичний міф. Навіть зараз інтелектуали України не поспішають розвіювати цей міф і нести у світ правдиві знання про Україну та її взаємини з Росією.
Ніхто з інтелектуалів України не пояснював і не пояснює світові природу війни Росії проти України.
А що вже говорити про політичну еліту України, яка продовжує борсатися в болоті інтриг і корупції і яка за десятки років незалежності не стала україноцентричною, а готова продаватися хоч дідькові лисому.
Джо Байден, до якого багато українців мають цілком справедливі претензії (а американці ще більше), між іншим, ще під час ЄвроМайдані й Революції Гідності повторював: «Ви робіть хоч щось, і ми допоможемо». Чи робили і чи зробили?
На зміну П. Порошенкові привели до влади В. Зеленського. Більше тут: ПІДСТУПНІСТЬ ДВОРУШНИЦТВА – УСІМ | UWIN). У цьому також американці винні?
Зрештою, подивіться, наскільки активно українці підтримали Звернення, ініційоване Орґкомітетом Руху Світового Українства ще 12 березня 2022 року.
До теми:
Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.
Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.
Системні зміни — перспектива для України: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 393 с.
Donate to Ukrainian Worldwide Information Network | Складіть пожертву на Українську Світову Інформаційну Мережу