October 3, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

Яке майбутнє готує Україні Украінскій інстітут будущєго

Багато людей напевно задаються запитанням, яке ми винесли у підзаголовок. Усім відомо, що Украінскій інстітут будущєго — крайньо ліберальний мозковий центр, і тільки місцезнаходження та означення «украінскій» пов‘язує його з Україною. В усьому іншому він явояє собою аґента впливу (хай і мимовільного, сиріч «корисного ідіота») «русского міра».

Зверніть увагу, що і як виносять на обговорення в український публічний простір Олексій Арестович, Андрій Баумайстер, Сергій Дацюк, Юрій Романенко, Ніколай Фельдман та інші афілійовані з інститутом особи, а особливо на те, кого вони залучають до співпраці та участі у своїх відеострімах іззовні.

Одним із таких завсідників відеострімів Ю. Романенка є якийсь Павєл Щєлін. Добре освічений, ерудований і приваблиаий зовні Щєлін зазвичай домінує у відеострімах Романенка, хоч господарі й намагаються заговорити його, похизуватися перед ним власною єрун… ерудицією…

Ось заставки із декількох відеозаписів на ютюб-каналі Ю. Романенка.

Ми вирішили поцікавитися, хто ж він такий цей П. Щєлін, який часто робить погоду в інформаційно-пропаґандистському ресурсі Украінского інстітута будущєго.

Профіль Щєліна на Фейсбуці, куди зазвичай цікаві звертаються передусім, дуже скромний: там зовсім мало записів, кілька поезій, які засвідчують схильність Щєліна до віршування, і пару посилань на його ефіри з Романенком…

Сам Щєлін наголошує, що цей профіль для сім‘ї та друзів, і запрошує на свій канал у Телеґрамі.

Гаразд, заглянемо на Телеґрам. Канал називається «Common sense» (здоровий ґлузд), має понад десять тисяч підписників і справді наповнений численними текстами власника. Там він викладає й посилання на всі ефіри з Арестовичем, Романенком та іншими однодумцями в Україні.

Ось кілька скрінів з того, чим займається Щєлін у вільний від спілкування з киянами час.

За рік повномасштабної війни Росії в Україні, за винятком філрсофських бесід із київськими майбуттєзнавцями, чи не єдиний раз Щєлін звернув увагу на торішню публікацію в National Interest.

«Не секрет, що в останній місяць появляється все більше і більше матеріалів в американських журналах для фахівців з національної безпеки й міжнародних відносин», — написав він 19 червня 2022 року.

Свого ставлення до цієї війни філософ Щєлін старається не виказувати. Не розщирюється він тут і про себе. Як і на Фейсбуці.

На Твіттері нашого героя немає. Є, правда, профіль, відкритий ще 2015 року, але він зовсім порожній.

Справжнім колодязем інформації виявився профіль на LinkedIn.

П. Щєлін не вельми активний у цій мережі. Останнє уподобання до чийогось запису він зробив рік тому. Не розміщує й власних записів… Має лише 122 друзів і 127 фоловерів…

Зате щиро описує коло своїх інтересів, свій трудовий шлях і рівень освітньої підготовки.

Ось як Щєлін представляє себе мережевій спільноті:

«Я фахівець зі стратегічного макроаналізу глобальної політики з європейською регіональною спеціальністю. Я застосовую змішаний підхід, поєднуючи класичні джерела, такі як економічні, соціологічні та військові дані, з думками з філософії, культури та психології.

Я маю значний досвід у підготовці традиційних академічних статей, стратегічних і аналітичних звітів про тенденції, а також у створенні доступного мультимедійного контенту для різноманітних і широких аудиторій. Я експерт зі стратегічного макроаналізу глобальної політики, з європейською регіональною спеціалізацією. Я застосовую змішаний підхід, поєднуючи класичні джерела, такі як економічні, соціологічні та військові дані, з думками з філософії, культури та психології. Я маю великий досвід у підготовці традиційних академічних статей, стратегічних та аналітичних звітів про тенденції, а також у створенні доступного мультимедійного контенту для різноманітної та широкої аудиторії».

Від скромності цей, безумовно, талановитий молодик не помре.

Ось як він описує свій трудовий шлях і свої досягнення:

Останні три роки П. Щєлін позиціонує себе як самозайнятого громадського експерта з місцем перебування у Відні, Австрія і створювача повного спектру контенту для YouTube, Telegram і Podcasts.
«На моїх медіа-платформах мій матеріал охоплює понад 30 000 підписників, окрім ширшої аудиторії глядачів, — пише Щєлін: — На моєму каналі були відомі науковці та інші громадсько-політичні діячі, наприклад Олексій Арестович (радник Офісу президента України)».

Очевидно, що автор явно перебільшує свої чесноти, якщо спромігся назвати як приклад відомих науковців і громадсько-політичних діячів лише одну особу, яка не є ні громадсько-політичним діячем, ні тим більше науковцем.

Водночас Щєлін позиціонує себе як викладача на освітній платформі Apeiron, яка базується в… Україні і на якій він бере участь у викладанні курсу «Карта політичних архетипів». «Курс поєднує формат традиційних лекцій з індивідуальними консультаціями, що допомагає студентам просуватись у прийнятті рішень у бізнесі та розвитку кар’єри», — пояснює Щєлін.

Виявляється також, що від 2020 року Щєлін є постійним експертом Українського інституту майбутнього. При цьому він наголошує, що крім обов’язків постійного експерта, він виконує ще й функції радника і викладача YouTube-каналу Юрія Романенка яко голови Українського інституту майбутнього.

«Взяв участь у понад 50 лекціях на теми політичної філософії, геополітики та глобального стратегічного розвитку. На сьогодні кількість переглядів перевищила 1 мільйон переглядів», — хвалиться Щєлін.

Щєлін деталізує свою роботу для Українського інституту майбутнього, наголошуючи, що як дослідник і аналітик він писав аналітичні статті, що висвітлюють явища російської зовнішньої та внутрішньої політики, займався розробкою та написанням детальних проектних пропозицій та ін.

До того, як обмежитися самозайнятістю, наш герой був штатним аналітиком-дослідником компанії Egon Zender, яка базується в Будапешті (Угорщина). А ще перед тим він був аналітиком корпоративних ризиків KPMG Global Services Hungary, також базованої в Будапешті.

Впадає в око, що Щєлін улітку 2016 року перебував на «оплачуваному стажуванні« в Cato Institute (Вашингтон, США), виконуючи обов’язки наукового співробітника під керівництвом Андрія Ілларіонова.

Найцікавішим фактом у кар’єрі Щєліна є нетривала робота журналістом для російського інформаційного ресурсу Lenta.ru, в якому він, займаючись випуском виключно аналітичних матеріалів для читання, став навіть співзасновником нового підрозділу, а «самостійно заснував секцію рецензій на нон-фікшн книжки».

Останні два епізоди — короткострокові. Чим же повний час займався Щєлін у 2015–2016 роках насправді, про це він замовчує. Підказку ми, можливо, знайдемо в освітньому розділі його резюме.

Освіту П. Щєліна ми розглянемо в прямому хронологічному порядку і почнемо з того, що у 2009–2013 роках наш герой навчався у Московському державному інституті міжнародних відносин (відомому як МҐІМО), підпорядкованому Міністерству закордонних справ Росії. Там він здобув фах бакалавра з міжнародних відносин, одержавши диплом з відзнакою.

Після цього Щєлін на цілий навчальний рік їде в Будапешт до Центральноєвропейського університету (Central European University, 2013–2014), тісно пов‘язаного з Джорджем Соросом.

Історія замовчує, чим займався Щєлін цілий рік після закінчення навчання в Будапешті і перед тим, як поїхати на навчання до Університету Глазго (Великобританія), де він здобув ступінь магістра мистецтв (MA) у царині з російських досліджень Росії, Центральної Європи, Східної Європи та Євразії (2015–2018).

Схоже на те, що у якийсь спосіб паралельно, у 2016–2018 роках Щєлін навчався в… Тартуському університеті (Естонія), він також сподобився здобути диплом маґістра мистецтв на цей раз у ділянці. соціальних наук.

А ще паралельно з навчанням у двох віддалених один від одного вишах Щєлін вступив до докторантури Центральноєвропейського університету (2017–2021). Наразі невідомо, чи став від доктором філософії (PhD) у царині міжнародних відносин і справ. Зрештою, для нас це не має значення.

Що для нас має значення, так це те, що Павєл Щєлін є яскравим представником «русского міра», який ніде й ніяк не проявився як експерт і дослідник, який не тільки займає активну проукраїнську позицію щодо війни Росії в Україні, а й розуміє природу цієї війни та активно розвінчує російський історичний міф.

Не виключено, що за межами своєї батьківщини Щелін висиупає не тільки аґентом впливу «русского міра», але й реальним аґентом російських спецслужб. Адже історично усі, хто навчався в МҐІМО, були так чи інакше зв‘язані з радянськими, а і відтак російськими спецслужбами (КДБ, ФСБ, ГРУ).

«Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти», — каже загальновідома мудрість. Це вже камінчик в город Украінского інстітута будущєго — ліберального мозкового центру, який начебто переймається майбутнім України. Але якої України?

В Москві дуже бояться, щоб Україна не перетворилася на «анти-Росію», а щоб залишалася проросійською. Але ніхто, крім самої Росії, не докладає так багато зусиль для реального перетворення України на анти-Росію. Украінскій же інстітут будущєго робить усе для того, щоб Україна залишалася не тільки в орбіті російського впливу, а й Малоросією за своєю суттю.

Саме тому цей інститут залишається в болоті російського інформаційного простору, згуртовує невиправних малоросів і співпрацює з росіянами, серед яких, мабуть, сподівається знайти «хорошіх русскіх».

Володимир Іваненко

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.