February 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ХИМЕРА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОПСИ

1 min read

Дроздов: Арестович — збірний портрет вискочок

Ой, а що сталося? Вже Олексій не лапочка?

Вже не пісяють тітоньки кип’ятком від живого втілення маскулінної харизми? Вже не носить він титул оракула №1? Вже український народ не вважає його політиком №3 у воюючій країні? Вже не заспокоює щовечора особо пуганих сограждан? Не дивляться його у мільйонних кількостях? Не допомагають йому монетизувати ютуб до 30 тисяч доларів щомісяця? Вже він не очолює рейтинг пошуків в гуглі? Не запрошують його в усі етери коментувати справи виняткової державної ваги? Не слухають взапій його нарцистичні бредні про велич рускої культури і хороших руских?

У мене є погані новини для екранозалежних довбнів, які самі й породили провидця з третім рейтингом по палаті. Це не він – це ви облажались.

Це не він, а ви запустили шнягу рос.пропагади про буцімто збиття ракети в Дніпрі. Це не він, а ви бавитеся в російську рулетку російськими наративами. Це не він, а ви граєте в команді м’якого, шармового русофільства. Це не він, а ви муркітливим баритоном щодня здійснювали антиукраїнські інформдиверсії, акт за актом.

Так, це – класична ілюстрація мегаломанії (приписування собі великого розуму й великих справ). Але: мегаломанія можлива лише під аплодисменти багатолюдного тла пігмеїв.

Цей відеоблог я записав без жодної нотки зловтішання. Легко накинутися на одного і зняти відповідальність із мільйонів, які його породили. Навпаки: необхідно зрозуміти, що він – дзеркало. Іноді корисно заглянути в нього – й побачити там самодіяльний гурток мегаломаніяків із явно роздутими уявленнями про себе. В цьому дзеркалі – збірний портрет влади вискочок, самозванців, профанів і попросту мімікрантів, які вдають зі себе кожен когось.

За цією фейсбук-бурею важливо не згубити основного. Попрошу на спокійну голову послухати цей блог.

* * *

Хтось піджартовує, буцімто з позаштатним радником не когось конкретно, а цілого офісу, пішла ціла епоха.

Та ні, не пішла – а навпаки, заявила про свою довічну живучість. Просто-напросто звільнилася вакансія Химери Інформаційної Попси. Звільнилася вакансія вітринного Вдавача, такого собі Груна-В-Значимість.

Звільнилася вакансія на публічну посаду Нібито: нібито філософ, нібито психолог, нібито політик, нібито радник, нібито посадовець, нібито й ні, нібито пропагандист, нібито фрілансер, нібито влогер – таке собі Масштабне Нібито.

Кожна архаїчна мітологія має образ Трікстера – обманщика, спритника, шахрая. Трікстер потрібен для свідомого порушення загальноприйнятих норм. Він легко переступає за моральні межі, встановлюючи цим переступом нову норму, де зухвалість уже не є аж такою підступною. Трікстер завше лукавий, хитромудрий, трансформаційний, без гальмів. Він не знає ні добра, ні зла – він стоїть над цінностями. Його поведінка – антиповедінка.

Кожен король потребує пустуна, який замість нього тестуватиме незвідані території переступів.

Це не він Трікстер. Це весь Олімп — Олімп Трікстерів.

Остап Дроздов

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.