February 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ІНФОРМАЦІЙНА СКЛАДОВА ВІЙНИ

1 min read

Цю тему не варто закривати. Навпаки — її слід розгортати і поглиблювати. Пишу про стиль, форми, і результати інформаційної складової війни.

Незбагненно: на одинадцятому місяці війни писати про повну відсутність системи інформаційно-просвітницької і контрпропагандистської роботи. Незбагненно, але це факт.

Маємо розчепірену долоню, де кожен десь-щось говорить-пише, творить, а в результаті “Лебідь-рак і щука”. Зовсім відсутня координація на рівні держави. Мені взагалі видається, що команда на Банковій досі не збагнула, що таке державні механізми і як ними користуватися.

Інформування перетворилося на узвичаєний у мирний час спосіб самопіару. Атмосфера у владній команді така, що нікому сказати президенту: щовечірні одноманітні оптимістично-пафосні звернення — це інфляція статусу Верховного головнокомандуючого.

Щотижневого звернення — більш, ніж достатньо. І загалом — немає чого сказати, краще не говори нічого.

Висвітленням наших бойових дій займаються, в основному, кореспонденти іноземних агенств-телекомпаній і військові блогери-аматори. Не знаю навіть, чи займається якась група бодай хронікальними зйомками для майбутньої історії.

Контрпропагадистська робота не те що в зародковому стані. Її просто не існує, як форми протидії ворожій пропаганді і формування настроїв населення.

Оптимістично-зомбуюче навіювання а-ля пономарь (зразка 2015-2017 рр) чи арестович (зразка весни-літа 2022 року) фактично дезорієнтує населення країни, що воює з одним з найсильніших на планеті ворогом.

Оці “та ми через тждень-два” війну закінчемо, та “у них уже останні ракети”, та “вони всі скоро від голоду попросять миру” — це ідіотизми, які не хейтить треба, а випалювати розпеченим залізом.

У нас попереду — непростий етап вимушеної чергової мобілізації. Окрім зброї та набоїв великою проблемою є нелюдська втома тих, хто уже 10 місяців в боях. Потрібні відмобілізовані і підготовлені резерви.

А у світлі сьогоднішньої інформаційної атмосфери тисячі потенційних прентендентів на мобілізацію логічно запитують: а навіщо? он Петріоти, Леопарди приїдуть і без нас запросто на війні обійдуться…

Ось реально яка колосальна шкода від невміння і нерозуміння як вибудовувати інформаційні багатоцільові системи.

Віктор Лешик

Від УСІМ:

Порушена Віктором Лешиком проблема справді надзвичайно актуальна. Професор Володимир Іваненко почав просувати цю тему в інформаційний простір ще на початках російської аґресії проти України навесні 2014 року.

На жаль, ні тоді, ні тепер ніхто не зацікавився навіть обговоренням цієї проблеми. Натомість ініціативні представники влади, які нічого не розуміють у журналістиці та ЗМІ, вигадують проекти, які завдають шкоди замість того, щоб приносити користь.

З попередніх років згадайте бездарні ініціативи МінСтеця (і де тепер Стець?). З теперішніх прожектів на поверхню випливають «Дом», телемарафон і «відосики» тих, кому аж надто кортить попіаритися.

До теми:

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.