September 27, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ПРОПАҐАНДИСТИ МЕДВЕДЧУКА ПРОДОВЖУЮТЬ ДОМІНУВАТИ В ІНФОПРОСТОРІ УКРАЇНИ

1 min read

Чому пропагандисти Медведчука досі в Національному марафоні?! А патріотичні “Прямий”, “Експресо” і 5 канал закриті?
Медіаспільнота закликала відсторонити колишніх проросійських ведучих від національних марафонів.
Українські медійні організації та журналісти звернулись до президента України , та міністра культури та інформаційної політики України з приводу участі ведучих, які поширювали проросійську пропаганду, в ефірах телемарафонів, які позиціонуються як національні.

Українські журналісти та правозахисні організації закликають відсторонити від участі в національних телемарафонах та інших медійних марафонів, що називають себе “національними”, ведучих, які багато років підігрували ворогу та поширювали кремлівську пропаганду.

Триває третій місяць повномасштабної війни з Росією, а марафон «Єдині новини» та платформа іномовлення FreeДом досі тримають в ефірі колишніх пропагандистів.

Василь Голованов, Тигран Мартиросян, Тетяна Гончарова, Наташа Влащенко, Назар Довгий, Володимир Полуєв, Анна Степанець, Анастасія Даугуле, які раніше вели ефіри про український нацизм та дружбу з Росією, просували кремлівські наративи про зовнішнє управління США Україною, “дискримінацію” російської мови, “громадянську війну” на Донбасі, правомірність загарбання Росією Криму …, навіть не вибачились. Як вибачилися у 2004 році журналісти телеканалу «1+1» за те, що обслуговували інтереси, до речі, того ж таки Медведчука, який очолював тоді Адміністрацію президента Кучми.

Сьогодні переобуті на ходу кон’юнктурники та джинсовики ні в чому не каються І стурбовані єдиним: можливістю сьогодні заробляти на проукраїнській позиції так само, як раніше заробляли на проросійській або на «джинсі».

«Зараз український медіапростір має шанс очиститись і запустити створення інституту репутації, аби вберегти Україну від повторення історії в майбутньому», – йдеться у зверненні.

Звернення відкрите для підписання, відправляйте свої ПІБ та приналежність до медіа чи організацій на пошту info@imi.org.ua.

Зиновій Гузар

До теми:

Упродовж років і років ми заклакаємо українських журналістів до створення в Україні україноцентричної системи ЗМІ, але нас ніхто не чує, ба навіть і не хоче чути.

Детальніше див.: УКРАЇНОЦЕНТРИЗМ, ЖУРНАЛІСТИКА і СИСТЕМА ЗМІ

Україна, Інк презентує книжку Володимира Іваненка ”Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ” (Вашингтон: Видавництво Україна Інк. — 2020. — 449 с.).
Ця збірка статей і нотаток присвячена ідеї системної українізації інформаційного простору й захисту інформаційного суверенітету України, створення україноцентричної системи ЗМІ та їхньої ролі як ключового інструменту формування й вираження громадської думки як “четвертої влади”. Книжка розрахована на журналістів і медіа менеджерів, журналістикознавців, викладачів і студентів журналістики, широке кола читачів.
На даний час книжка доступна в електронному форматі.

Володимир Іваненко. УКРАЇНОЦЕНТРИЗМ, ЖУРНАЛІСТИКА І СИСТЕМА ЗМІ: Статті й нотатки. – Вашинґтон, 2020.

Від УСІМ:

А ви додали свій підпис до Звернення?

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА Й НАРОДІВ, ЯКІ ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ Й УКРАЇНЦІВ У ЇХНІЙ СПРАВЕДЛИВІЙ ВІЙНІ ПРОТИ РОСІЙСЬКОГО АҐРЕСОРА

Щоб додати ваш підпис, вишліть на ел. пошту ukrainainternational@gmail.comсвої ім‘я та прізвище так, як вони записані у вашому паспорті, вкажіть рід занять і посаду, а також місто, штат (регіон) і країну свого проживання.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.