September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЯК ЛЮДИ МЕДВЕДЧУКА МІМІКРУЮТЬ В ІНФОПРОСТОРІ УКРАЇНИ

1 min read

«Детектор.медіа» опублікував статтю Ярослава Зінченка «Єдині з Медведчуком? Ведучі спільного телемарафону, які раніше працювали на кума Путіна».

У часи війни українці повинні триматися разом. Цим матеріалом ми дуже сподіваємося не роздмухати конфлікт, а допомогти його розв’язати.

Відповідальність та інститут репутації — речі, які, на жаль, працюють в Україні традиційно погано. А отже прирікають суспільство знову стикатися зі старими проблемами в найменш підходящий момент. Після запуску національного марафону «Єдині новини» та каналу FreeДом, фактичного російськомовного іномовлення України, в їхній ефір пустили колишніх працівників каналів Віктора Медведчука та Євгенія Мураєва. Людей, які раніше займалися відвертою російською пропагандою. Але змогли лишитися в телевізійному просторі й тепер розповідають про боротьбу проти Росії.

Якщо ви не зовсім розумієте, у чому проблема їхньої участі в марафоні, то поясню: йдеться передусім про репутацію. Журналістика — це річ, яка тримається на довірі. А у випадку «Єдиних новин» ситуація додатково загострюється статусом. Ця трансляція об’єднує практично всі найбільші медійні групи країни, є головною платформою державної інформаційної політики та ключовим джерелом інформації про війну для мільйонів українців. Багато в чому «Єдині новини» та FreeДом взагалі репрезентують державу. Тож чимало людей обурюється, коли обличчями України виступають медійники, які закладали плацдарм для агресії Росії.

Читайте статтю у повному обсязі.

До теми:

Володимир Іваненко. Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Іваненко, Володимир. Інтелектуальна еліта України як проблема: Статті, нотатки. — Вашинґтон: Видавництво Україна Інк. — 2022. — 729 с.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.