November 29, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

УПЦ МП І ВІЙНА РФ В УКРАЇНІ

1 min read

Росія своєю війною зробила неможливе, те чого ніяк не може, навіть зараз, зробити влада, — вчинила розкол у УПЦ МП. Майже 200 священників УПЦ МП поставили підписи за проведення церковного трибуналу для патріарха Кирила.

“Сьогодні, коли Московський патріарх Кирил відверто підтримує загарбницьку війну Росії проти України, ми, священники Української Православної Церкви, вирішили звернутися до Собору Предстоятелів Древніх Східних Церков з позовом проти патріарха Кирила”, —повідомив протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук.

Станом на 11.04.22 01:01 звернення підписав 191 священник з різних єпархій УПЦ МП. “Дії патріарха Кирила викликали масове обурення серед духовенства та вірних Української Православної Церкви”, – зазначають священники.

* * *

Росіяни продовжують дивувати своєю фанатичною прихильністю служінню сатані. Так, у Ворзелі окупанти розгромили та розграбували духовну семінарію, а в Ірпені спалили сотні екземплярів Біблії. Схоже все це зроблене з благословення їхнього московського Патріарха Кирила, який благословив російську армію на цю війну…

За словами Кирила, росіяни — «багатостраждальний миролюбний народ, який від війн постраждав так, как мало який із європейських народів».

* * *

Європарламент піддав осудові патріарха Кирила. Про це йдеться в Резолюції Європарламенту від 7 квітня 2022 року (ст. 4, п. 6):

«Європарламент засуджує роль патріарха Московського Кирила, глави Російської православної церкви, в його особистому наданні богословських підстав для агресивної війни Росії проти України; схвалює мужність 300 священиків російської православної церкви, які підписали лист з осудом аґресії і вираженням суму щодо важких випробувань українського народу і з закликом «зупинити війну».

***

Наприкінці березня народна депутатка Совсун (партія «Голос») зареєструвала законопроект про повну заборону РПЦ в Україні. Досі — жодної реакції. Чому ВР зволікає з таким важливим питанням, чи знов, російська церква залишається недоторканою священною коровою для нашої влади…

Законопроект про повну заборону Московського патріархату в Україні пропонує;

▪️Усю церковну власність РПЦ в Україні та її реліґійних орґанізацій упродовж 48 годин від часу ухвалення закону мають інвентаризувати й націоналізувати.

▪️Реліґійні громади, монастирі й духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть змінити своє підпорядкування упродовж 14 днів.

▪️Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Свято-Успенська Почаївська лавра та інші архітектурні пам‘ятки державного значення, які перебувають у власності або в користуванні РПЦ, переходять у власність держави.

Анатолій Кравчук

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.