September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

УКРАЇНСЬКІ НАРАТИВИ: ВЕРСІЇ І ДОВІРА

1 min read

Порівнюю і записую для себе «версії», які висувають різні табори.

Основними поки, здається, є такі:

НАРАТИВ АНТИ-ПОРОШЕНКІВЦІВ, АНТИ-ДЕМОКРАТІВ:

Були слабкі Обама і Путін. Путін скористався його слабкістю і забрав в України Крим і Донбас.

Порошенко в цей час здав інтереси України, підписавши Мінські угоди, або через свою обмеженість, або в змові з Росією, або під тиском Європи й за відсутності підтримки слабкого Обами і Байдена.

Потім був сильний Трамп і Республіканці. За їх каденції Путін Україну не чіпав.

Потім знов прийшов слабкий Байден і Путін вирішив використати цю нагоду, щоб або забрати в України всю «Новоросію» або втюхати федералізацію разом з ОРЛДО.

Байден злякався і почав евакуювати своїх дипломатів і громадян, чим створив паніку і завдав шкоди українській економіці.

Німці і французи, а також Байден, будучи російським маріонетками (ну чи симпатиками, чи їм просто все одно, аби не стріляли) намагаються заставити Україну капітулювати перед Путіним, почавши виконувати вимоги про федералізацію в Мінських угодах.

Весь рух на кордоні – це спектакль для залякування українців. Тут Путін грає «поганого» поліцейського, а Байден «доброго». Путін ганяє танчіки, а Байден і Європа кричать ґвалт, що якомога сильніше ослабити українську економіку і таким чином вимусити Україну погодитися на вимоги Путіна.

І тільки Британія має стальні кулі і є другом України. Тільки Британія нам надала справжню військову допомогу і це дозволяє нам якось триматися проти цього тиску Путіна-Байдена-«Меркель»-Макрона (ніхто ще добре не знає ім’я того, хто там тепер замість Меркель).

І ті літаки допомоги, які відправили США в останні тижні – це просто гум допомога, не те що Джавеліни за часів Трампа, чи справжня зброя від Британії. І вже майже 4 тисячі морських піхотинців, що США відправили в Польщу і країни НАТО – це не знак підтримки, а для евакуації своїх громадян, якщо що, щоб не було як в Афганістані. Врешті-решт, де Польща, а де фронт.

Доказом цього наративу буде або вторгнення РФ (слабкий Байден і Європа допустили), або відвід військ РФ (це був спектакль, понти і залякування). Також, якщо ця версія правдива, мають також нарешті звучати прямі вимоги до України почати виконувати Мінськ (здається поки цього вголос не казав ні Байден, ні Європа).

НАРАТИВ ПРО-ПОРОШЕНКІВЦІВ, АНТИ-ДЕМОКРАТІВ:

Те саме, що і вище, тільки за цим наративом, підписання Мінську було правильним рішенням на той час. Підписання зупинило наступ росіян в умовах, коли від Волновахи до Києва ми не мали жодної боєздатної військової частини. Вони дали нам кілька років на відновлення і зміцнення армії. На них ґрунтується система санкцій проти РФ, які Росію послаблюють і яких вона так хоче позбутися. Ми підписували, знаючи, що не будемо виконувати, щоб виграти час. Зеленський буде бовдуром, якщо не продовжить грати гру, яку грав хитрий і мудрий Порошенко: одною рукою підписую, друга – дуля в кишені.

Але Путін, а також Байден і Європа, відчувають недолугість Зеленського і намагаються заставити його виконувати «федералізаційну» частину угод і той може погодитися під тиском і театром з постійними новинами про «повномасштабне вторгнення».

А якби Байден реально хотів допомогти Україні, то заблокував би Росії Потік-2, відключив би СВІФТ, і ввів повне ембарго, як у свій час (майже) робив Трамп.

НАРАТИВ ПРО-ДЕМОКРАТІВ, АНТИ-ТРАМПІВЦІВ, ПРО-ПОРОШЕНКІВЦІВ:

Скориставшись хаосом в Україні у 2013-2014, а можливо навіть бувши автором цього хаосу, Путін забрав Крим і Донбас.

Більше не вдалося, завдяки опору українських волонтерів і армії, а також хитрості Порошенка, який прикинувся, ніби він погодиться на федералізацію, прописану в Мінську. Путін повірив і думав отримає всю Україну, але Порошенко в угоди заклав першим пунктом відвід рос військ, що дозволило не виконувати вимоги Мінську, як би там нам не намагалися це втулити всякі “штайнмаєри”.

Потім був проросійський Трамп. Не до кінця зрозуміло, чому Путін не нападав під час проросійського Трампа, але те, що Трамп був проросійський, це було очевидно. Росія його протискала під час виборів і святкувала, коли він переміг. Трамп про Путіна говорив виключно позитивно, про Україну виключно негативно. Також санкції проти Росії продовжував Конгрес, а Трамп навпаки намагався накласти на них вето. Але оскільки стратегія Демократів проти Трампа була звинуватити його в любові до Росії, то Трампу нічого не лишалося, як хоча б імітувати антиросійську позицію. Тому санкції він таки погоджував. Однак, не забуваймо, що Трамп намагався притримати допомогу Україні і виставляв умовою накопати бруд на Байдена, за що і був підданий імпічменту.

Потім прийшов Байден і погруз дещо в справах Афганістану, ковіду, і деяких економічних викликів в себе в дома, і Путін вирішив скористатися нагодою і пощюпать клієнта за вим’я. Також, у свій час Трамп пересварився зі всіма партнерами по НАТО, граючи на руку Путіна. Байден мав залагоджувати стосунки, в тому числі ідучи на поступки по Потоку-2, щоб задобрити німців і Європу.

Путін же, купивши всіх європейських політиків і думаючи, що Байден не піде проти бажань німців, підігнав війська до вздовж кордонів з Україною, від Донбасу до Білорусі і почав готувати повномасштабний наступ.

Але виявилося, що Байден ніякий не голуб, а яструб. І навіть коли стара Європа воліла б не сваритися з Путіним, а купувати в нього газ, Байден все ж гримнув кулаком по столу. Плани Путіна були відразу викриті й оголошені по всіх каналах, що заставило Путіна зупинитися.

Також Байден зібрав анти-путінську коаліцію країн, які Україні активно почали слати допомогу.

За останні кілька тижнів, США відправили в Україну більше військової допомоги, ніж за всі попередні роки й більше, ніж всі інші країни разом взяті. Також, допомагає дуже Британія і країни Східної Європи, а от про-путінські німці прислали нам кілька касок (насмішка), а Макрон бігає залицяється до Путіна.

Доказом цього наративу має бути або вторгнення РФ (як і попереджав Байден), або відвід військ РФ (злякалися і відступили під натиском коаліції). Також, тут не мало б бути прямих вимог до України почати виконувати Мінськ.

НАРАТИВ РОСІЯН:

НАТО хоче захопити Росію-матушку. Все ближче до її кордонів підбирається. Ракети вже в Польщі, Балтиці, хочуть ще і в Україні поставити.

Ось Україна вже почала стягувати свої війська до кордону з РФ, щоб або напасти, або спровокувати РФ на напад. Але Путін на провокації не піддається, я треба – то захопить всю Україну, або взагалі натисне на атомну кнопку.

Путін вимагає Україну капітулювати, а Захід перестати підтримувати Україну. Бо якщо Україна почне військовим шляхом забирати Крим і Донбас, це ж буде Третя Світова бо в Путіна – кнопка.

Україна в цій грі – розмінна монета. Україну штовхає на такі агресивні кроки США. Тому Україну треба забрати в радную гавань. І взагалі пора українців поставити на місце за распятих мальчиков.

Дєдиваєвалі! Вєздє врагі! Можем павтаріть.

Доказом цієї версії буде напад України на Росію. Ну або хоча б отряди Яроша, які відловлюють і б’ють за російську мову людей в Маріуполі і Одесі.

* * *

Зазначу, що я не пристаю на жоден з них. Бачу якусь логіку в кожному наративі, але і явні дірки у всіх цих версіях і не маю достатньо інформації, щоб оцінити, який з них більш правдивий.

Василь Тарас

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.