May 27, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ДВІ ДУМКИ ПРО МАРШ НА ЧЕСТЬ СТЕПАНА БАНДЕРИ

1 min read

«Ізраїль засуджує націоналістичний марш на честь Степана Бандери. Прославлення тих, хто підтримував нацистську ідеологію, оскверняє пам’ять жертв Голокосту в Україні. Ми вимагаємо ретельного розслідування антисемітських проявів, які мали місце під час маршу — згідно із законом, прийнятим в Україні у 2021 році» (Ізраїль в Україні)

Не Ізраїлю чи Московії визначати, хто є українські герої. «Нацистський колаборант» просидів у нацистському концтаборі кілька років. Його підступно вбив агент московського КГБ. За те, що ціллю свого життя мав незалежну Україну. А вона їм, як кістка у горлі.

Володимир Огризко

Головне джерело підживлення антисемітизму в Україні — не марші на честь Бандери, а діяльність ізраїльського посольства. Як можна аж настільки не розуміти країну, в якій працюєш?!!

Сергій Громенко

Кожного разу, коли посольство Ізраїлю буде засуджувати вшанування в Україні Степана Бандери, я буду публікувати пост про Менахема Бегіна.

Знайомтесь. Це – Менахем Бегін. Майже наш земляк, родом з Брест-Литовська. Лідер бойової організації Іргун. З точки зору британської адміністрації Палестини, особливо небезпечний злочинець, керівник жорсткого терористичного угрупування, яке організувало десятки терактів. Навіть раз підривало готель. Вбивало солдат британської армії під час Другої світової війни, в той час, коли ця армія воювала з гітлерівською Німеччиною. Араби теж були дуже злі на Бегіна – і мали свої підстави для цього. Встиг Бегін повоювати проти німців і посидіти в совєцькому концтаборі як «британський шпигун».

Така складна біографія пояснюється просто: Менахем Бегін мав єдину мету в житті – створення незалежного Ізраїлю. І боровся за здійснення цієї мети усіма можливими методами. Боротьба виявилась успішною, і Бегін став прем’єр-міністром Ізраїлю. Навіть отримав Нобелівську премію миру. А зараз в Тель-Авіві існує шосе Менахема Бегіна.

Степан Бандера теж боровся проти усіх окупантів України усіма можливими методами. Він теж мав головну мету свого життя – створення незалежної України. Окупанти та їх нащадки досі вважають його «терористом».

Степан Бандера встиг отримати смертний вирок від польського суду із заміною на пожиттєве ув’язнення. Майже всю війну відсидів у нацистському концтаборі. У цих самих нацистських концтаборах були закатовані його рідні брати.

Бандеру вбив агент московських комуністичних спецслужб. Йому не вдалося дожити до здійснення своєї мрії — постання української держави. Якби склалося по-іншому, Бандера цілком міг стати прем’єр-міністром незалежної України. Може навіть і Нобелівським лауреатом.

Але так само як Менахема Бегіна вшановують в Ізраїлі, Степана Бандеру вшановують в Україні. Бо є незалежна Україна, за яку боровся і за яку загинув Бандера. І є право кожного народу шанувати своїх героїв, не зважаючи на зойки окупантів та їх нащадків.

Денис Петренко

До теми:

Про участь євреїв в Українській Повстанській Армії (УПА) можна прочитати у блозі Мойсея Фішбейна.

Ігор Луценко про Абрама Штерна — борця за свободу Ізраїлю.

Вікто Ющенко про указ про присвоєння С. Бандері звання Героя України.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.