September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

УСІМ ЯК МОЖЛИВІСТЬ ТВОРЧОЇ Й КАР’ЄРНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

1 min read

Реакція на попередні публікациї про УСІМ спонукають мене виокремити тему фахової реалізації й кар‘єрного зростання україноцентричних журналістів, блоґерів, медіа менеджерів в Україні та діаспорі.

Справа в тому, що, як і раніше в таких випадках, я почав одержувати запити й пропозиції щодо роботи в Мережі за наймом, та ще й з можливістю… еміґрації. І надходять вони від цілком серйозних людей.

Хто уважно читає мої публікації, той напевно розуміє, що я не є прибічником масової еміграції українців з України. Навпаки – від часу заснування Міжнародної Асоціації Громадян України (1997) я зациклений на ідеях повернення українців на свою «землю обітовану» та розбудови успішної самостійної України.

Діло, яким я займаюся, і цей проект Української Світової Інформаційної Мережі, звичайно, не виключає створення можливостей для необмежених поїздок українців по світу, зокрема й для тривалої роботи за межами України.

Напевно з часом будуть в УСІМ і потреби, і можливості для того, щоб наймати для роботи в США чи іншій країні світу фахівців з України, оскільки саме їхні знання й досвід будуть необхідні для виконання завдань, які на той час стоятимуть перед Мережею.

Ми щойно починаємо, і у нас немає ні можливостей, ні потреб для цього у нас зараз немає.

Нарешті, я хотів би наголосити на тому, що сама ідея і задум її втілення в життя не зводиться до того, щоб створити максимально можливу кількість робочих місць і, отже, платити людям зарплату.

Йдеться передусім про можливості для самореалізації українців, у нашому випадку – журналістів, блогерів, медіа менеджерів, допомогти їм зробити самих себе, а отже – й заробити.

Кожен учасник Мережі, ясна річ, у перспективі може стати роботодавцем, який відкриє робочі місця для тих, хто хоче бути просто виконавцем завдань, які доручає йому чи їй менеджер.

*

Як нам уявляється реалізація творчих і кар‘єрних можливостей тих, хто хоче стати учасником УСІМ?

Підстави для членства, напрями й умови співпраці, права і обов‘язки сторін у загальних рисах окреслені в проекті пропонованої угоди. 

Це – документ, який ще буде удосконалюватися, поглиблюватися, деталізуватися, але він уже дає загальне уявлення про те, що і як ми будемо робити для створення, становлення й розвитку нашої Мережі як станового хребта української системи ЗМІ.

*

Першочерговим завданням, яке ми ставимо перед собою, є залучити до участі в УСІМ україноцентричні ЗМІ та блогерів, в Україні та в діаспорі сущих, об‘єднуючи їх навколо нашої спільної мети і наших спільних завдань: створення потужної україноцентричної системи ЗМІ, яка відіграє ключову роль в українізації інформаційного простору України, стане вирішальним чинником піднесення національної свідомості та громадянської відповідальності суспільства й підготує Україну й українське суспільство до системних змін.

Ми свідомі того, що в силу різних і об‘єктивних, і суб‘єктивних причин одного лише такого об‘єднання буде недостатньо: надто мало в Україні й діаспорі україноцентричних ЗМІ й блогів, навіть об‘єднаних зусиль яких буде достатньо для подолання викликів, розв‘язання завдань і досягнення мети.

*

Другий напрямок, який УСІМ активно розвиватиме, – це створення і підтримка нових ЗМІ і блогів, які будуть самостійними суб‘єктами Мережі, хоч і використовуватимуть наше лого та інші атрибути.

Щоб зберегти єдність ідейно-тематичне спрямування і спорідненість функціональних форм Мережі, ми вибрали франчайзинг як основу розбудови Мережі.

Це означає, що ми надаватимемо учасникам Мережі допомогу в реєстрацію домена, в налагодженні роботи та в обсліговуванні веб-сайту, консультаційно-методичну допомогу, підтримку інформаційними та аналітичними матеріалами, сприятимемо фаховому журналістському та редакторському навчанню або підвищенню кваліфікації та ін.

*

Членство в Мережі – перша сходинка до опанування іншими вершинами. Якщо вас цікавить участь у нашому проекті, приєднуйтеся із своїм сайтом чи блогом або зголошуйтеся на створення свого інформаційно-аналітичного ресурсу – сайту чи блогу.

З часом, завершивши перший організаційний етап, ми структуруємося і, очевидно, визначимося з координацією нашої діяльності на національних, регіональних і обласних рівнях.

Сподіваюся, на той час визначаться й ті журналісти та блогери, які зможуть узяти на себе функції координаторів, щоб проявитися ще і як медіа менеджери.

Зараз дуже важливо, щоб наші заітрашні партнери й учасники Мережі зрозуміли найважливіше: пріоритетним для нас є створення україноцентричної системи ЗМІ для України й світового українства. Реалізація творчого потенціалу й задоволення амбіцій кожного має бути підпорядковане цій меті, а не навпаки.

Володимир Іваненко

Україна, Інк

18 січня 2018 р.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.