June 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

МУЗЕЙ ГОЛОДОМОРУ ВТЯГНУТО В ОПЕРАЦІЮ З ФАЛЬСИФІКАЦІЇ

1 min read

Видавець звинувачує Музей Голодомору у фальсифікації книжки з дослідженням про 10,5 млн жертв.

Марко Мельник, власник «Видавництва Марка Мельника», оприлюднив заяву, в якій звинуватив керівництво Музею Голодомору у підробці книжки «Геноцид українців 1932–1933 за матеріалами досудових розслідувань».

Книжку видали на початку вересня. У ній вперше оприлюднили сенсаційні висновки комплексних криміналістичних експертиз про те, що від Голодомору-геноциду у 1932-33 роках загинули 10,5 мільйонів українців – у радянській Україні та за її межами.

Нині Національний Музей Голодомору-геноциду активно поширює ці дані в Україні та світі, хоча вони не оприлюднені у наукових джерелах, науковці сумніваються у їхній достовірності.

Як заявляє Марко Мельник, «офіційний» наклад книги вилучили, науковців, що її готували, почали залякувати та переслідувати. До вилучення, за словами видавця, причетний генерал СБУ у відставці Микола Герасименко. що виступає у ролі «куратора музею», зокрема з фінансових питань.

За словами Мельника, його втрати від фальсифікацій склади понад 100 тисяч гривень, не кажучи про репутаційні втрати. Але й це дрібниця:

«Під загрозою – не більше й не менше – національні інтереси України й пам’ять про мільйони убитих голодом українців під час Голодоморів».

Річ у тім, що результати дослідження, оприлюднені у фальсифікованому виданні, почали активно просувати (інформаційна кампанія «10,5» у соцмережах та в офлайні).

Тексти.Орґ.Юей

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.