September 27, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

УКРАЇНЦІ В КРИМУ ПОЧАЛИ ЖИТИ З СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

1 min read

Мало хто зараз з української, кримськотатарської та світової громади (окрім вузького кола фахівців) знає, що на території Кримського ханства українці-русини почали проживати ще з XV століття, а то й раніше…
Цікавий факт існування окремих козацьких поселень у XVII – XVIII століттях в околицях Бахчисараю засвідчені нашими вченими.

На військовій службі кримських ханів довгий час перебували невеликі підрозділи українського козацтва. Під протекторатом Бахчисараю перебувала довгий час Запорозька Січ. Я вже не кажу про існування такого специфічного політичного утворення протягом 1680-х – 1770-х як Ханська Україна. Але й українські селяни мирно співіснували в Криму поряд з кримськими татарами.

Власне, про це і засвідчує даний малюнок початку XIX століття, коли один з іноземних мандрівників намалював розмову між родиною українців та кримською татаркою. Якщо уважно придивитися, то на “задньому фоні” – кримські гори, а в долині українське поселення.

Тарас Чухліб

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.