April 1, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

МЮНХЕНСЬКИЙ БЕЗПЕКОВИЙ ФОРУМ: НЕВИКОРИСТАНА МОЖЛИВІСТЬ

1 min read

Петро Порошенко хвалиться у Твіттері, що емоція, яка панувала на українському мітингу в Мюнхені, вражає і заряджає.

«Тисячі українців вийшли на підтримку України. Вони збирали гроші для Збройних Сил, віддаючи останнє. Вони просили мене передати слова підтримки нашим військовим. Я був дуже радий бути серед своїх», — пише він, додаючи відео.

Звісно, приємно, що Петра Порошенка приймали і сприймали в Мюнхені як президента України, та й він поводиться так, наче він — чинний президент України.

Участь П. Порошенка в Мюнхенському безпековому форумі дає нам змогу поговорити про речі важливіші, ніж ейфорія від зустрічі з українцями, які вийшли на вулиці Мюнхена для підтримки України.

Мюнхенський безпековий формум — чудова платформа для просування ідей та ініціатив, які мають стратеґічне згачення як для України, так і для Європи та світу в цілому.

Чи беручи участь у цьому форумі, політичні лідери України ефективно скористалися цією трибуною?

Звертаючись до учасників форуму по відеозв‘язку, чинний президент України Володимир Зеленський проявив себе у звичному для нього амплуа: дайте літаки, дайте важку зброю, дайте боєприпаси далекої дії…

Напевно на цьому ж застановлюється й П. Порошенко.

Наразі тема, безумовно, злободенна, але навряд чи потрясання повітря на цьому форумі може бути ефективнішим, ніж заявки про потреби України на зустрічах у Рамштайні — у тій же Німеччині.

Мюнхенський безпековий форум більше надається для іншого, можливо, навіть важливішого, ніж вимагання прямої допомоги Україні у війні з Московією.

Це — та платформа, на якій у попередні роки можна було серйозно порушувати питання про формат Будапештського меморандуму ще на початку аґресії РФ проти України, тобто починаючи з 2014.

Ініціатива Будапештського формату мала б стати першим кроком до просування через той же Мюнхенський безпековий форум ідеї Гельсінки-2 з метою серйозного перегляду Гельсінських домовленостей про безпеку і співробітництво в Європі. І не тільки в Європі — в усьому світі.

На жаль, ні П. Порошенко як тодішній президент України, ні В. Зеленський як чинний президент України самі не додумалися до цієї ідеї і тому не виступили і не виступають з ініціативою Гельсінки-2.

У їхньому оточенні ніколи не було й зараз немає достатньо мудрих і розумних людей, які підказали б їм цю, за великим рахунком, просту, але стратеґічно надзвичайно важливу ідею.

Наші ж підказки, періодично оприлюднювані упродовж останніх майже десяти років, на жаль, не діходять ні до президентських радників, ні тим паче до самих президентів.

Популяризація через форуми і втілення в життя висловленої нами ідеї перегляду Гельсінських домовленостей про безпеку і співробітництво в Європі кардинально посилила б і мілітарну допомогу світу Україні, бо країнам Європи й цілого світу стало б зрозуміліше, наскільки перемога України над Росією важлива для всієї Європи і всього світу.

Володимир Іваненко

До теми:

Будапештський формат: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 294 с.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.