April 1, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

В УКРАЇНУ ПРИБУЛИ АУДИТОРИ ІЗ США

1 min read

Тепер зрозуміло, чому раптом почався такий «шухер» — прийшли перевірити декого на вошивість. В Україну прибула група аудиторів зі США.

Ігор Бокий

* * *

Аудит допомоги США Україні — добрий знак.

Ідею контролю за витрачанням допомоги США Україні, зокрема — й грантів, ми почали просувати в інформаційний простір із існуванням Міжнародної Асоціації Громадян України (заснована 1997 року). До нас тоді ніхто не прислухався.

2018 року ми започаткували проект «Ґрант монітор» для відстежування використання в Україні зарубіжних ґрантів і запросили до співпраці активістів з України. На жаль, на це запрошення ніхто не відгукнувся, що свідчить про нездорові тенденції в українському суспільстві.

Докладніше про ці ініціативи можна прочитати тут: «Світове українство — рушійна системних змін в Україні: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 309 с.»

З початком повномасштабної війни Росії проти України ми активно виступали й виступаємо за прискіпливий контроль над використанням допомоги, яка надходить із зарубіжних країн в Україну.

Ми раді, що в Палаті представників Конґресу США знайшлася людина, яка на найвищому рівні порушила це питання, і в Україну поїхала група американських аудиторів. Сподіваємося, вони сумлінно виконають свою роботу.

Ми також заговорили про важливість незалежного контролю за розподілом і використанням гуманітарної допомоги, щодо чого ходить багато сигналів і чуток. Очевидно, цією справою має зайнятися якась незалежна структура або хоча б ревізійні комісії СКУ (президент Павло Ґрод), УККА (президент Андрій Футей) та інших орґанізацій, які акумулювали величезні кошти, але так і не відзвітуввли про їхнє використання.

Як відомо, багато бізнесів також зайнялися гуманітарною допомогою. Наприклад, фірма «Міст» заснувала спеціальну фундацію, на яку бажаючі жертвували (і напевно продовжують жертвувати) широку номенклатуру товарів. При цьому «Міст» вимагав, щоб це були лише нові речі. Цікаво, що жертводавці мали ще й оплачувати транспортування (пересилку) цих товарів. Мало того, що «Міст» передав зібрані товари як свою гуманітарну допомогу, так він ще й заробив на цьому. Куди і як було розподілено ці товари, звіту немає. Подібні операції напевно проводили й інші бізнеси.

Ґрандіозну гуманітарну допомогу Україні орґанізували й парафії українських церков у зарубіжжі. Які шляхи пройшла й куди дісталася ця допомога, ніхто не знає…

Тим часом у соцмережах ширяться повідомлення про масові розкрадання гуманітарної допомоги на митному контролі, на рівні обласних і районних адміністрацій. Десь товари з гумдопомоги опиняються на полицях супермаркетів, продаються на базарах і т. ін.

Найчастіше при обговоренні цих проблем згадують відносно невелике коло посадових осіб, і цей список чомусь очолює непотоплюваний голова Офісу Президента України Андрій Єрмак.

Докладнішу інформацію можна знайти на нашому сайті, задавши в пошук відповідні імена.

Уявляєте, скільки аудитів належить здійснити, щоб в усьому цьому розібратися.

Як соціальні мережі реагують на таке повідомлення:

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.