November 30, 2022

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

НАВКОЛО ПІСЕННОГО КОНКУРСУ ЄВРОБАЧЕННЯ

1 min read

“Шановне” українське журі для Євробачення 2022!

Кристіан Охман достеменно не вміє співати?

Подивіться, як він (нижче у відео) співає певну пісню з вашими хлопцями. Це професіонал, який виконав свій твір напевне на високому вокальному, художньому рівні. Це не п’ятирічний хлопчик, що вперше вийшов на сцену, невдало щось заскавучав і пішов собі, а згодом очікував, що українське журі дасть йому 12, бо він з Польщі. Його пісня в стилі Gravity Злати Огневич, шведської Euforia чи пісні торішніх переможців з Італії.

Португальське журі дало Іспанії 12.
Хорватське журі дало Сербії 12.
Ісландське журі дало Швеції 12.
Польське журі дало Україні 12.
Молдовське журі дало Україні 12.
Латвійське журі дало Україні 12.
Литовське журі дало Україні 12.
Румунське журі дало Україні 12.
Естонське журі дало Швеції 12.
Фінське журі дало Швеції 12.
Болгарське журі дало Греції 12.
Кіпрійське журі дало Греції 12.
Чорногорське журі дало Сербії 12.
Альбанське журі дало Італії 12.
Словенське журі дало Італії 12.

Певних закономірностей тут не бачите? Ідеться лише про художній рівень? На Євробаченню про ХУДОЖНІЙ рівень? Це ж свято попси насправді. Україна тут виняток з творами Ждамали чи Kalush Orchestra.

Але щоб це зрозуміти, треба піти далі. Подивитися ще передачу 1+1, в якій коментували кількість балів для Польщі від України.

Моє враження? Русский мир та радянська ментальність у Києві вічно живі. Київські журналісти розмовляють українською, бо мусять, але видно, що думають російською і перекладають у своїх мізках. Це відчутно для людини, яка закінчила українську філологію. Мене там учили, чим є калькування з російської, а які фрази чи будова речень – непритаманні українській мові.

Це ще не все. Вони зв’язалися “зі своїм журналістом” з Варшави. Це ЖЕНЯ Клімкін – завзятий малорос, змалку російськомовний. Із якого дива він журналіст – не маю уявлення. І він своєю ламаною українською щось пояснював. Чи вони розумнішими стали? Сумніваюсь.

Який висновок? Київ ще радянський, ще совковий, ще проросійський (так, так, так). Ті люди з Києва – вони геть не європейці. Вони російськомовні, російськоментальні, російськозорієнтовані, просто східні.

Єдині європейці в Україні – це галичани. Вони мають таку ментальність як ми – поляки – ментальність центральних європейців. Вони нас розуміють і ми їх. І вони нам дійсно рідні, а ми – їм. А Київ? Кияни? Чужі люди. Далекі сусіди.

Тому українське журі дало бали Азербайджану та Вірменії. Якщо була би ще Рашія та Блядорашія, вони би отримали 12 та 10. Бо ж про художній рівень ідеться. А немає більших шанувальників російської культури в світі ніж російськомовні (в тому числі кияни) громадяни України.

Крапка.

PS: Я щиро вдячний київському журі, що воно мені вкотре усвідомило цю очевидну справу. Польща та Україна це лише сусіди, а ще і з важким минулим. Вісім років я не був у Києві (після помайданного шоку в квітні 2014, коли Київ виявився бути далі російськомовним містом) і далі не збираюся. Я весь час думаю, де буду святкувати 24.08.2022. Напевне не там. Навіщо я маю наражати свої вуха на “Шлёпали шлёпки”. ОЦЕ РІВЕНЬ! Якраз на День незалежності. Я хочу поїхати туди, де пролунає “Ой у лузі червона калина” і де не буде російської мови. Це можливо в Україні? А мабуть мені краще лишитися в Польщі, прочитати полякам лекцію “Історія України” і разом з ними заспівати гімн України і “Ой у лузі червона калина”. Принаймні не буде “да”, “ваабщє” і “канєщна”.

Пшемислав Ліс-Маркевич

Від УСІМ:

Члени журі на Євробаченні від України:

  • Вадим Лисиця, голова жюрі, продюсер шоу Х-фактор,
  • Андрій Капраль — учасник «Піккардійської терції»
  • Ірина Федишин — співачка,
  • Андрій Яцків — диригент, керівник ансамблю Львівської філармонії,
  • Лук’ян Галкін — продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА.
Із запису одного із членів українського жюрі як спроба виправдатися.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.