February 4, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ТУРЕЧЧИНА ПРОПОНУВАЛА РФ ВИВЕЗТИ УКРАЇНСЬКИХ ВОЯКІВ ІЗ МАРІУПОЛЯ

1 min read

Туреччина пропонувала Росії вивезти українських військових із Маріуполя та гарантувати, що до кінця війни вони більше не воюватимуть, а залишаться в Туреччині.

Про це заявив один із лідерів кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв на брифінгу в Києві, повідомляє Укрінформ.

За словами Джемільова, наприкінці квітня було отримано відеозвернення командира 36-ї бригади Сергія Волинського, який перебуває на меткомбінаті “Азовсталь”, адресований президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану. Цей текст відразу переклали турецькою мовою і відправили Ердогану. Через його радника того ж дня він потрапив і до президента, і його заступника.

Наступного дня це звернення транслювалося турецькими телеканалами і було опубліковано у провідних газетах Туреччини. Потім було ще подібне звернення від лікаря, яке також було опубліковано.

“Тиждень тому, 4 травня, до Києва прилетів радник Ердогана, його спікер Ібрагім Калін. І він говорив про те, що вони роблять для звільнення з Азовсталі. Ердоган двічі розмовляв з Путіним. Крім того, сам Ібрагім Калін розмовляв із міністром оборони РФ Сергієм Шойгу.

Калин йому сказав: “У нас у порту в Стамбулі стоїть корабель місткістю дві тисячі людей. У будь-який момент, коли ми з вами домовимося, він прийде в порт Бердянськ, на цьому кораблі будуть автобуси, які привозитимуть їх (українських військових – Ред.) з Маріуполя до Бердянська, тому що порт Маріуполя замінований, вони проїдуть до Бердянська у супроводі турецьких спостерігачів, і ми, турецька сторона, зобов’язуємося, що до закінчення війни вони будуть гостями Турецької Республіки, тобто до закінчення війни вони не будуть воювати”, — розповів Джемільов.

За його словами, у відповідь на слова Каліна Шойгу сказав, що Росія «згодна випустити цивільне населення, а щодо військовослужбовців, то вони (бійці) мають здатися, їм гарантують нормальне звернення, і нехай Зеленський дасть команду, щоб вони здалися».

Калин на це відповів: «Послухайте, жоден головнокомандувач у всьому світі не має права говорити своїм військовослужбовцям, щоб вони здавалися. Ми вам пропонуємо, як турецька сторона-посередник, обмін: ваших військовополонених, а їх більше тисячі… на “азовців”»

Але результатів це не дало, розповів Джемілєв.

Ігор Мосійчук

Від УСІМ:

А ви додали свій підпис до Звернення?

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКІВ СВІТОВОГО УКРАЇНСТВА Й НАРОДІВ, ЯКІ ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ Й УКРАЇНЦІВ У ЇХНІЙ СПРАВЕДЛИВІЙ ВІЙНІ ПРОТИ РОСІЙСЬКОГО АҐРЕСОРА

Щоб додати ваш підпис, вишліть на ел. пошту ukrainainternational@gmail.comсвої ім‘я та прізвище так, як вони записані у вашому паспорті, вкажіть рід занять і посаду, а також місто, штат (регіон) і країну свого проживання.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.