September 23, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

РОЗКРАДАННЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ

1 min read

Учора УСІМ одержала шокуючу інформацію від надійного джерела в одній із прифронтових зон на сході України.

…Село — центр сільської ради, в якому є середня школа. Точних координатів не вказуємо задля безпеки джерела одержаної нами інформації.. Припускаємо також, що факти, про які скажемо нижче, напевно є типовими для багатьох інших населених пунктів.

Слава Богу, село не потрапило в зону безпосередніх бойових дій і людських жертв та руйнувать не зазнало. Найближчі бої відбувалися кілометрів за двадцять від села. Але цього було досить, щоб село не забезпечувалося постачанням необхідними товарами та продуктами. Раз на тиждень завозили лише хліб.

Час від часу в село пробивалися волонтерські машини з гуманітарною допомогою, які їздили по вулицях і роздавали пакети з продуктами (пару пачок круп або макаронів, пару банок шпротів, пляшка олії тощо) в кожну хату.

Випадково мешканці села виявили, що були й інші джерела гуманітарної допомоги, які не дійшли до найбідніших і нужденних жителів — пенсіонерів з мінімальною пенсією та інвалідів.

Одна жінка розповіла нашому джерелу, як вона зайшла у справах до будівлі середньої школи, скориставшись не головним, а «чорним» входом, і зіткнулася там з місцевими високопосадовцями, які великими сумками виносили таємно привезену гуманітарну допомогу.

Інша мешканка села зайшла до сільської ради за якоюсь довідкою і наткнулася там на сільське начальство, яке розподіляло між своїми щойно завезену гуманітарну допомогу, в якій жінці впали в око курячі тушки та «окопочки».

Наш інформатор повідомив, що сільське начальство одержує заробітну плату у розмірі п‘ятдесяти тисяч гривень на місяць, що в рази перевищує мінімальні заробітки й пенсії односельців.

УСІМ звертається з проханням надсилати нам відомості про подібні факти з містечок, селищ і сіл України, які знаходяться в зонах бойових дій або у прифронтовій зоні. Анонімність ґарантуємо. Пишіть на адресу: ukrainainc@gmail.com.

Одержану інформацію ми будемо узагальнювати й оприлюднювати, а також доводити до відома органам державної влади в Києві й областях та волонтерським орґанізаціям.

Розкрадання гуманітарної допомоги має бути мінімізоване, а причетні до розкрадання мають нести покарання відповідно до законодавства в умовах воєнного часу.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.