September 24, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ВІДБУДУЄМО “МРІЮ” РАЗОМ!

1 min read

Авіакомпанія “ANTONOV” заснувала міжнародний фонд відродження транспортного літака Ан-225 “Мрія”.

Ан-225 з’явився на світ 30 листопада 1988 року. «Мрія – це нескінченність людської думки та бажання. Мрія веде нас уперед і ніколи не зникне, поки жива людина на планеті”, – так пояснив тоді вибір назви для літака український авіаконструктор Петро Васильович Балабуєв. Свій перший політ Ан-225 здійснив 21 грудня 1988 року з заводського аеродрому в Святошино, піднявши у повітря екіпаж, очолюваний О.В.Галуненко. Унікальні літаки в усі часи відрізнялися такими ж унікальними долями. Ан-225 народжувався за завісою секретності радянської космічної програми, але ще до першого зльоту став світовою сенсацією. Через півтора роки «Мрія» вже облетіла весь світ, зіркою першої величини виблискуючи на найпрестижніших авіасалонах та прикрашаючи обкладинки всіх без винятку авіаційних видань.
3 травня 1989 «Мрія» стартувала з аеродрому Байконур, несучи на «спині» свій перший вантаж – повітряно-космічний літак «Буран» масою більше 60 тонн. А 13 травня ця унікальна транспортна система здійснила безпосадковий переліт за 2700-км маршрутом Байконур-Київ, тривалістю 4 години 25 хв, при цьому її злітна маса становила 560 тонн. Тоді для літака та його творців настав зоряний час. Під час короткої стоянки в Києві на вражаючу “зв’язку” двох величезних літальних апаратів прийшли подивитися тисячі людей. А коли «Мрія» з «Бураном» перелетіла до Франції, на 38-й Міжнародний аерокосмічний салон в Ле Бурже, на них вже йшли дивитися сотні тисяч людей з усього світу. Ан-225 миттєво став світовою сенсацією! Передбачалося також використовувати Ан-225 як літаючий космодром багаторазової авіаційно-космічної транспортної системи (МАКС), у якій літак є першим ступенем, а другим – невеликий космічний «човник» з паливним баком.
Літак Ан-225 будувався у двох екземплярах, але повністю побудованим був лише один. Фюзеляж і оперення збиралися на КМЗ ім. О.К.Антонова в Києві, а центроплан і частини крила – на ТАПОіЧ в Ташкенті. Крила і центроплан доставлялися з Ташкента до Києва літаком Ан-22 «Антей». 11 вересня 2001 року «Мрія» встановила 124 світових і 214 національних рекордів з вантажопідйомності, швидкості та висоти польоту.
«Мрія» могла доставити надважкий і надгабаритний вантаж як усередині фюзеляжу, так і на зовнішній підвісці у будь-яку точку світу, але 27 лютого 2022 року російські окупанти зруйнували гордість та перлину всього світового авіаційного товариства – унікальний Ан-225 “Мрія”. Це сталося в аеропорту Гостомеля, де з 5 лютого 2022 року після доставки партії допомоги від збройних сил Королівства Данії перебував флагман української авіації.
Одразу в Укроборонпромі заявили, що “Мрія” буде відновлена, але це коштуватиме понад 3 млрд доларів та потребуватиме понад 5 років роботи.
Команда ДП “ANTONOV” вважає, що для відновлення літака є всі підстави – проект, науково-технічна документація, а також бажання та натхнення колективу.
З пропозицією фінансової підтримки для відновлення літака “антоновці” звернувся до голів держав та урядів усіх країн світу, світових компаній у галузі виробництва літаків, іноземних компаній-партнерів, які брали участь у розробці літаків та іншої продукції бренду “ANTONOV” та були постачальниками продукції серійного виробництва літаків “ANTONOV”, банків та інших фінансових установ світу, шанувальників та любителів авіації, світової авіаційної спільноти, зокрема, до неурядових організацій, а також до небайдужих, які захоплювалися українською “Мрією”.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.