June 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЯК АМЕРИКАНЦІ ДОПОМАГАЮТЬ УКРАЇНІ

1 min read

Надзвичайно вражений, реально під враженням, від вчорашньої зустрічі експромтної координаційної ради по допомозі України в нашому “селі”.

Моя спеціальність – міжнародний бізнес. Я добре знаюся на складностях міжнародної логістики. І можу розпізнати, коли тут щось робиться в десятки разів швидше і краще, ніж зазвичай.

Буквально кілька днів тому, невеличка українська громада в нашому містечку гадки не мала, як працює міжнародна логістика.

Станом на вчора, якимось дивом, вже зібрано п’ять 12-метрових контейнера речей (все, від одягу до батарейок і ліхтариків, до медикаментів), причому зібрано з дуже різних джерел. Хтось ходив по магазинах і компаніях і збирав, що дають. Хтось домовився за кілька палєтів медикаментів з госпіталя. Хтось працює на фабриці, що виробляє військове обмундирування і отримала сотні пар військових ботів і іншого тактичного спорядження. Хтось через юнацький кадетний корпус свого малого домовився за контейнер персональних місячних пакетів, де в коробці все від їжі до медикаментів, спеціально на такі екстрені випадки. Хтось познаходив вільні попутні траки і звозив ті контейнери з кількох сусідніх штатів.

Також, не смійтеся і не зліться, буде цілий контейнер їжі і речей для собак і кішок. Ми не планували, не до тварин, але багато хто розуміє, що в цій суматосі домашні тварини теж можуть страждати і люди несуть собачий корм і тп. – і дають гроші на пересилку контейнера. Тому буде і це.

Хтось якимось дивом розібрався і домовився за пересилку через океан (а це зараз складно, Міст, Нова Пошта і хто там ще в логістиці – завалені настільки, що мають зберігати посилки на вулиці).

І так, скидаються всі, і не лише на вміст контейнера, але і на його пересилку, що на сьогодні коштує десь $6000 доставити контейнер морем. Шукаємо можливість літаком, але там може бути складніше, оскільки літаки в Україну зараз самі розумієте.

Тут же вже познаходили людей, які то все приймуть в Україні і розішлють з волонтерами по всій країні.

Тобто, я в цьому випадку не про допомогу як таку. Я про моє захоплення, як за пару днів було налагоджено дуже розгалужену глобальну систему логістики, щоб зібрати що треба зі всіх куточків планети і відправити у всі куточки України. За нормальних умов комерційній компанії на це пішли б місяці, роки певно навіть. Хто пробував колись це робити – знає, як то складно. Бачучи феноменальну швидкість зараз, не можна не захопитися філігранністю роботи.

І це тільки наше село. А таких сотні, тисячі певно, по США. Сотні тисяч по всьому світу.

путін матиме воювати не з Україною, а зі всім світом.

Це лише за перші дні запустилася така система. Ще за тиждень все буде в рази більше і ефективніше – сподіваюся на той час вже на відбудову, а не на війну.

Не тегаю відповідальних людей за це все – занадто багато, боюся когось забути. Скажу лише, що народ настільки активний, що я здебільшого навіть не встигаю за розвитком і сиджу на останній парті і офігіваю.

Василь Тарас

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.