September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

НЕ МОЖНА БУТИ І ВДОМА, І ЗАМУЖЕМ

1 min read

Російськомовні користувачі Фейсбуку в Україні скаржаться на те, що їхні аккаунти обмежують на цілий місяць… Як думає Соня Кошкіна, за «‚нєнавість‘ в постє про вайну».

Нічого дивного, однак, немає. ‚Русскій мір‘ просто відстоює свою єдність і дбає про чистоту своїх ,рядов‘. А тут якість малороси прокинулися, згадали про свою українськість і почали писати бозна що…

Отож ‚русскій мір‘ їм і нагадує: не можна бути і дома, і замужем!

Україноцентричні люди, які від недавнього часу свідомо покинули ‚русскій мір‘ і перейшли в український інформаційний простір, здогадалися поміняти інтерфейс: хтось — на англомовний, хтось — на україномовний, — і, що ще важливіше, трансформувалися ментально.

Прикметно, що редаґований Кошкіною «Лєвий бєрєґ» формально перейшов на українську, але україноцентричним не став.

Та і як може стати україноцентричним ресурс, власником якого є «Інститут Ґоршеніна»; запитайте у Ґуґла, хто такий Ґоршенін і яке відношення він, третьорядний провінційний російський науковець, мав до України, з якою метою створювався інститут його імені в Києві і яку користь він приніс українському націєтворенню й державотворенню.

Не можна виключати, що саме «інститути ґоршенінів» (вони можуть мати й цілком українські назви) значною мірою спричинилися до того, що в Україну прийшла оця страшна війна.

Зараз є добра нагода покаятися усім тим, для кого був чи ще й залишається засадничим принцип «каяразніца».

Ми не зловтішаємося. Ми вказуємо на дуже серйозну проблему, яку українське суспільство має вирішити, щоб перемогти у цій страшній війні, що її розв‘язав проти України ‚русскій мір‘.

До теми:

Україноцентризм, журналістика і система ЗМІ: Збірка статей і нотаток. — Вашинґтон, 2020. — 449 с.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.