June 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЯКЩО БУДУТЬ БІЖЕНЦІ В ПОЛЬЩУ

1 min read

Урешті-решт треба це написати. Якщо почнеться війна, частина українців захоче втекти до Польщі. Зокрема ті, хто мають тут родичів та друзів. Я не знаю, що буде і чи будуть якісь зміни в законах, але хочу повідомити про одну суттєву справу.

Громадяни України, які заїдуть сюди в рамках безвізового руху, матимуть повну свободу пересування, свободу оселення, вони можуть працювати (після оформлення), подати заяви на дозвіл на перебування у зв’язку з роботою, навчанням, долученням до трудового мігранта, возз’єднанням з сім’єю, лікуванням.

Особи, які на кордоні подадуть заяви на отримання притулку, будуть спрямовані до тимчасових осередків, таборів чи будь-куди, де будуть животіти в непростих умовах, без можливості працювати чи вільно пересуватися. Це остаточний варіант, здебільшого для осіб з розбомблених будинків, без закордонних паспортів, без грошей, без родичів чи друзів, які можуть у Польщі прихистити.

Хто ще може чи встигне, робіть якнайшвидше біометричний закордонний паспорт. Заїзд на туристичних чи гостьових візах, зокрема непольських – теж поганий варіант. Якщо не буде додаткових обмежень, українці з біометричними паспортами зможуть заїхати до Польщі і вже тут розмірковувати, що далі.

Не говоримо про те, чи Польща пускатиме біженців, бо буде їх пускати і всіх прийме. Говоримо про те, що буде в Польщі з ними далі. Статусу біженця треба остерігатися і заїжджати на нормальних засадах (якщо вони не будуть змінені).

Іще одна важлива річ. Для осіб, які мають намір вимагати в Польщі притулку. Якщо росія вторгнеться, проте не займе цілої території і наприклад Галичина з Волинню не будуть окуповані, біженці отримуватимуть відмову (так, як і тепер отримують), бо “ще Україна існує і може надати своїм громадянам допомогу”.

Це все буде актуальним, якщо не зміняться засади, гадаю, вони не зміняться, бо сама влада Польщі буде зацікавлена, аби якнайбільше людей дали собі в Польщі раду без них, проживали у друзів та родичів і знайшли роботу.

Одне знаю на 100%. У 1920 чи 1921 році теж була хвиля міграції після розпаду УНР. Не було так, що Польща просто відкрила кордони і всі переїхали як з області в область. Були формальності, були дозволи на перебування і були депортації. Люди вішалися. Тепер буде те саме. Будудть паспортні контролі, людей пропускатимуть після оформлення. Частина заїде як до війни, частина – на інших умовах. Але великого “УРА” з піднятими шлягбаумами – не буде.

Przemysław Lis-Markiewicz

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.