October 3, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ГАВАНСЬКИЙ СИНДРОМ

1 min read

Розвідка США вважає, що “гаванський синдром” міг бути викликаний електромагнітною енергією

Розвідка США виявила, що імпульсна електромагнітна енергія та ультразвук “правдоподібно пояснюють” деякі випадки таємничого “гаванського синдрому”. Про це повідомили BBC та The Guardian.

Як зазначається, група експертів звузила свій огляд до сотень зареєстрованих випадків, що підпадають під  чотири “основні характеристики”:

  • раптова поява звуку чи тиску в одному вусі чи одній стороні голови;
  • майже одночасні симптоми, такі як запаморочення, втрата рівноваги та біль у вухах;
  • відчуття нападу з певного напрямку;
  • відсутність відомих екологічних чи медичних умов, які б могли пояснити симптоми.

Зокрема, опис симптомів відповідав зареєстрованим у 2016 році випадкам серед дипломатів США та Канади, дислокованих у Гавані.

При цьому експерти виявили, що “поєднання чотирьох основних характеристик явно незвичайне, воно не згадується в інших джерелах медичної літератури і досі не було пов’язане із конкретною неврологічною аномалією”. Водночас група вказала на форму зовнішнього джерела енергії.

Також у звіті наголошується, що “імпульсна електромагнітна енергія, особливо в радіочастотному діапазоні, правдоподібно пояснює ключові характеристики, хоча є прогалини в інформації”.

За словами науковців, існують пристрої зі “скромним енергоспоживанням”, які можна було приховати і які могли викликати симптоми і бути ефективними на відстані сотень метрів або крізь стіни. Використовуючи те, що у звіті описується як “нестандартні антени та методи”, електромагнітна імпульсна енергія може бути спрямована на ціль “по повітрю на відстань від десятків до сотень метрів та з деякими втратами через більшість будівельних матеріалів”.

Крім цього, “було переконливо продемонстровано”, що  імпульсна електромагнітна енергія викликає симптоми  і що “люди, які випадково зазнали впливу радіочастотних сигналів, описували відчуття, подібні до основних характеристик”. Проте у звіті йдеться, що “недостатньо досліджень” щодо впливу такої імпульсної електромагнітної енергії на людину.

На думку експертів, ультразвукова енергія також є правдоподібним поясненням симптомів, але лише в ситуаціях, коли джерело розташовувалося близько до цілі.

У доповіді сказано, що психосоціальні фактори не можуть пояснити випадки “гаванського синдрому” з чотирма характеристиками, але можуть ускладнити їх.

Нагадаємо, у 2016 році десятки американських дипломатів, які працювали на Кубі, почали скаржитися на специфічні симптоми: головний біль, запаморочення, погіршення зору тощо. Симптоми зʼявилися після того, як вони почули дивний звук. Пізніше цьому дали назву “гаванський синдром”.

А вже 20 січня 2022 року Центральне розвідувальне управління США у проміжному звіті дійшло висновку, що “гаванський синдром” не пов’язаний із “атакою” з боку інших країн.

“У більшості випадків ці симптоми були повʼязані з медичними передумовами або факторами навколишнього середовища і технічними факторами, включно з раніше не діагностованими захворюваннями”, — повідомив чиновник ЦРУ.

До теми:

Невідому хворобу, на яку страждали американські дипломати на Кубі та в Китаї (і в якій підозрювали РФ), виявили й у США — 8 травня 2021 р.

«Гаванський синдром» – це реальність і це серйозно – Директор ЦРУ — 23 липня 2021 р.

«Гаванський синдром» в країні НАТО: що відомо про недугу американських дипломатів у Німеччині? — 20 серпня 2021 р.

Таємниця “гаванського синдрому”. Чи винні мікрохвилі в загадковій хворобі дипломатів США по всьому світу — 11 вересня 2021 р.

Причетність Росії до загадкового “гаванського синдрому” можуть довести — 28 листопада 2021 р.

“Гаванський синдром”: американські дипломати в Парижі та Женеві скаржаться на самопочуття — 13 січня 2022 р.

ЦРУ дійшло висновку, що «Гаванський синдром» не є кампанією іноземної держави — 20 січня 2022 р.

Від “гаванського синдрому” до “синдрому брехні” — 29 січня 2022 р.

Відео: Havana Syndrome. Is it a new Russian weapon against USA? (російською мовою).

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.