October 3, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

РОСІЯ ГОТУЄ ОПЕРАЦІЮ В УКРАЇНІ ПІД ЧУЖИМ ПРАПОРОМ

1 min read

BBC повідомляє, що представник Пентагону розповів про новий можливий сценарій російської агресії щодо України. За даними Вашингтона, Москва підготувала групу диверсантів для проведення операції “під чужим прапором” на сході країни, щоб звинуватити Україну у підготовці нападу та створити привід для вторгнення.

Росія всі звинувачення відкидає.

Це сталося на тлі американсько-російських переговорів, спрямованих на розрядку напруги.

В Україні в ніч з 13 на 14 січня сталася масштабна кібератака на урядові сайти.

На сайті міністерства закордонних справ та деяких інших можна було побачити таке повідомлення: “Українець! Всі ваші особисті дані були завантажені в загальну мережу. Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого”.

Доступ до більшості сайтів відновили протягом кількох годин.

Україна звинуватила Росію у причетності до кібератаки.

США і НАТО засудили напад та запропонували підтримку Україні. Росія інцидент зі зламом не прокоментувала.

У п’ятницю представник Пентагону Джон Кірбі повідомив журналістам, що США має інформацію про те, що Росія підготувала групу диверсантів для операції “під чужим прапором” на сході України.

Йдеться про людей, що пройшли підготовку з ведення бойових дій у міських умовах із використанням вибухових речовин. Їхньою метою можуть бути диверсії проти проросійських сил на Донбасі.

Водночас головне управління розвідки міноборони України у п’ятницю заявило, що спецслужби Росії готують провокації проти російських військовослужбовців у невизнаному Придністров’ї, щоб звинуватити в нападі Україну. Йдеться про артилерійські склади біля кордону з Україною, які охороняють російські військові.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков назвав ці повідомлення необґрунтованими та “нічим не підтвердженими”.

***

США зазвичай не оприлюднюють такі конкретні розвіддані, вважає Барбара Плетт-Ашер, політична кореспондентка ВВС у США.

Але адміністрація Байдена вочевидь вирішила спробувати випередити будь-які заяви Росії про войовничість України, викривши ймовірну стратегію саботажу і дезінформації.

За словами представника Пентагону Джона Кірбі, США хочуть, щоб світ знав, як може відбутися вторгнення, оскільки такий самий сценарій Росія використала в Криму в 2014 році.

На такий радикальний крок США пішли після тижня напружених дипломатичних переговорів, в результаті яких сторони розробили певні пропозиції, але не досягли згоди щодо владнання кризи.

За словами Кірбі, США вважають, що ще є час і простір для дипломатії. І що, на їхню думку, президент Володимир Путін поки що не ухвалив остаточне рішення щодо подальшого вторгнення в Україну.

Росія послідовно заперечує плани нападу. Але США не мовчать, очікуючи на наступний крок Путіна. І якщо Росія поглибить вторгнення в Україну, це, за їхніми словами, матиме фінансові санкції та інші серйозні наслідки.

Виступу Кірбі передувала заява радника з національної безпеки США Джейка Саллівана, який повідомив журналістам, що, за даними американської розвідки, Росія закладає основи, щоб спробувати сфабрикувати привід для вторгнення в Україну.

Він також сказав, що такий самий сценарій Росія використала під час окупації Криму у 2014 році.

За даними американської розвідки, Росія зосередила біля кордонів України близько 100 тисяч військових.

Росія і США провели у Женеві раунд переговорів, спрямованих на зниження напруженості навколо України, але, схоже, конкретних домовленостей досягнути не вдалося.

Росія заперечує плани вторгнення в Україну, але шукає гарантій проти розширення НАТО на Схід, чого західні країни, за їхніми словами, дати не можуть.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.