September 23, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

НОВІ ЗАКОНИ США, ЩО НАБРАЛИ СИЛИ

1 min read

Нові закони, які вступлять в силу в США з 1 січня:

1) 20 штатів вводять мінімальну з/п від $15/год. Ще декілька підняли мінімальну з/п до $12. Планувалося ввести $15 мінімум на федеральному рівні, але таки залишили це питання на вирішення штатам.

З моєю оцінкою цих ініціатив я не визначився. Я переконаний, що вища оплата в нижчих ешелонах буде загалом добре для економіки. В той же час, я бачу багато непередбачуваних негативів і продовжую свято вірити в право бізнесу і робочих домовлятися за оплату, без мандатів уряду.

2) Заборона неочікуваних медичних рахунків. Аплодую стоячи! Найбільша проблема мед сфери в США це якраз непрозорість вартості послуг. Ніколи не знаєш, скільки буде коштувати операція. Постійно присилають десятки, а то і сотні окремих рахунків. Більшість позицій в ціннику зовсім неочікувані, додані без твого відома, часто наперекір твоїй відмові. Вимога казати ціну наперед і потім не включати нічого, що не було наперед обумовлено не лише архі-важлива, а просто логічна і нормальна. Це абсурд, як лікарні зараз утворюють ціну і що вписують в рахунок – і цей закон дає якусь надію, що цей аспект медицини стане хоч трохи прозоріший.

3) Шкільна програма
Кілька штатів все ще воюють за те, викладати чи не викладати в школах еволюцію чи створення світу “Богом”, називати їх “рівноправними теоріями” чи казати як є, а також питання расових відмінностей, історії расової дискримінації і інших питань такого штибу. Деякі штати додали до своєї програми також викладання “Азійської Американської” історії.

Тут занадто питань багато, щоб просто сказати “я — за” чи “я —проти”. Я маю свою думку по кожному питанню, надто складні питання, щоб пояснити двома словами, скажу лише, що я радий, що ідуть дебати. В дебатах народжується істина і тому я радий, що тема обговорюється і дебатується.

4) Алкоголь і марихуана
В кількох додаткових штатах зняли кримінальну відповідальність за марихуану (це не означає, що її можна буде купити в гастрономі, але вже і не будуть садити в тюрму за кілька грам, як раніше).
Також кілька штатів знову дозволили продавати алкоголь в барах, як до пандемії (у 2020-2021 деякі штати забороняли, щоб уникнути скупчень в барах).

В Окрузі Колумбія заборонили бензинові листядмухалки (leaf blowers). В цілому, я за. Це надзвичайно голосні агрегати. Особливо на вихідних, неможливо відпочити часом, бо на районі кожні пару хвилин десь хтось продмухує своє подвір’я і шум, ніби ти десь на мототреці чи на Формулі-1. Або часом о годині 8 ранку розбудять. Я вже більше десяти років користуюся електричною листядмухалкою. Та сама потужність, але в рази менше шуму. З іншої сторони, незрозуміло, як професійні газонокосильщики будуть вирішувати проблему. Не завжди є можливість кинути кабель до розетки, а батарейкові не витримають цілий день. Тому емоційно я за, але розумію практичні незручності.

Василь Тарас

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.