September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ДВА ПОГЛЯДИ НА АКТУАЛІЗАЦІЮ БАНДЕРИ

1 min read

СЕРГІЙ СТЕРНЕНКО: Сьогодні день народження у Степана Бандери.

Того, який навіть після смерті продовжує викликати істерику у російських окупантів.

Рекомендую почитати його інтерв‘ю 1954 року для радіостанції західнонімецького міста Кельн, яке НВ виклало у текстовій версії.

Бандера: «Сьогодні антибільшовицька визвольна боротьба в Україні очолюється ОУН. Поняття «український націоналіст», «націоналістичний рух» відрізняються від аналогічних термінів, які використовуються на Заході. Український націоналістичний рух не має нічого спільного з нацизмом, фашизмом або націонал-соціалізмом. Український націоналізм бореться проти тоталітаризму, расизму, диктатури і насильства будь-якого штибу.

Звання «український націоналіст» співзвучно «українському патріотові», який готовий боротися за свободу свого народу, жертвувати заради свого народу всім, що у нього є, навіть життям».

ОЛЕГ СЄНЦОВ: БАТЬКО НАШ БАНДЕРА

Якби Андрійович дожив до наших часів, то сильно б здивувався та зрадів, бо багато з того, про що він мріяв, вже здійснилось. Але попереду в нас ще багато роботи. З Днем народження, батько наш Бандера…

ІГОР МОСІЙЧУК: СЄНЦОВУ ПРО БАНДЕРУ

Якби Степан Андрійович, сьогодні встав з могили, то багато з тих, хто зараз називає себе «бандерівцем» і співає йому оди, були б розстріляні за його наказом.

Бандера на дух, ідеологічно не сприймав будь-якого колоніального стану та узалежнення України від будь-яких «партнерів» і «союзників». Співпрацю з ними він розглядав виключно як допоміжний елемент в боротьбі за суверенітет України.

Навіть у самому страшному сні Бандера не міг собі уявити, що ті, хто називатимуть себе його послідовниками, вирвавши Україну з-під Москви, робитимуть її колонією міжнародних фінансових структур й інших іноземних держав.

Тому в цьому питанні мало бути режисером і в’язнем Кремля, а треба реально вчити матчастину. Тобто читати Бандеру!

Пане Олег Сенцов, Ви кажете, що багато з того, що заповідав Бандера виконано, але ж Степан Андрійович і його соратники боролися за соціальну й національну справедливість, а натомість маємо колоніальне поневолення та соціальний визиск українців.

І вчиняють це все ті, з ким Ви, пане Олег, співпрацюєте, та на кого покладаєтесь в бажані будувати політичну кар’єру. То чи не страшно Вам, що якби Бандера встав, окинув оком сучасну Україну то Ви особисто були б серед тих кого він же засудив би до страти?

Від УСІМ:

Актуалізація Степана Бандери й суперечки навколо його постаті й чину (і не тільки з нагоди його дня народження) — важливий показник сучасного стану українського суспільства.

Усе це відбувається на суто емоційному рівні. Тому часто й ті, хто, здавалося б, має рацію, суперечать самим собі. Придивіться уважно, на якому тлі стоїть статуетка С. Бандери на книжковій полиці І. Мосійчука (друге фото).

На жаль, українська інтелектуальна еліта за десятки років після смерті Бандери (половину цього часу — Україна є формально незалежною) так і не спромоглася на об‘єктивне, неупереджене дослідження життя і спадщини цього діяча.

Степан Бандера, до речі, є третім в усій українській історії (після Петлюри й Мазепи), чиє ім‘я дало загальники: бандерівці, петлюрівці та мазепинці. Симптоматично, що ці загальники вигадали не українці, а… московити.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.