December 7, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

КИЇВ ВПАВ ПЕРЕД ОРДИНЦЯМИ

1 min read

Дата 6 грудня 1240 року стала трагічною сторінкою в історії Київської Русі. Воїни хана Батия взяли штурмом столицю стародавньої Держави. Ординці увірвалися до Києва через Лядські ворота, з боку сьогоднішнього Майдану Незалежності. Місто було зруйновано, більшість жителів знищено. Це стало одним з етапів плану завоювання Русі та Європи, про що заповідав Чингісхан. У тому поході взяли участь 10 онуків, правнук та молодший син великого хана. Очолив похід Батий – онук Чингісхана (після смерті діда став старшим серед чингізидів).

Історик Лев Гумільов у своїй роботі “Давня Русь і Великий степ” писав, що причиною розгрому Києва, Чернігова та інших великих міст стала “тупість правителів”, які не вміли організувати спільну оборону. Крім того, існували надмірні сподівання на допомогу Заходу.

Данило Галицький звертався за підтримкою до угорського короля Бели IV та польського князя Конрада І Мазовецького. Йому, як і іншим князям, у допомозі було відмовлено. Так вже історично склалося на Русі, що в лихі часи кожен залишається з бідою сам на сам.

Про той трагічний період зосталися, як спогади, руїни Десятинної церкви та назва «Батиєва гора» у Києві, де спалювали ординці своїх загиблих воїнів.

Валерій Джигун

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.