September 26, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

МНОЖИННЕ ГРОМАДЯНСТВО В УКРАЇНІ: ПЕРСПЕКТИВА ЛЕҐАЛІЗАЦІЇ

1 min read

Офіс Президент України повідомляє, що Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради низку законопроектів, спрямованих на протидію загрозам національній безпеці у сфері громадянства.

Докладніше тут.

Від УСІМ:

Оприлюднена інформація не містить концептуального бачення українського громадянства. Отже, чекаємо публікації законопроектів.

Тим часом, осмислення попереднього досвіду України в цій царині проявляє щонайменше дві проблеми в підходах законодавця й виконавчої влади до законодавства про громадянство.

Перша: законодавство України про громадянство не визначає чітких критеріїв щодо обов‘язків громадянина бути україноцентричним патріотом своєї країни, мати базові знання про історію України в її україноцентричній інтерпретації й належним чином володіти державною мовою.

Без цих критеріїв законодавство України про громадянство перетворюється на фікцію, стає нікчемним.

Друга: в Україні відсутня повага до законів узагалі й до законодавства про громадянство зокрема.

Це — наслідок того, що виконавча й судова влади не дбають про належне застосування Конституції і законів на практиці.

У цьому відношення дуже переконливим і повчальним є досвід США.

* * *

У мережах починають висловлюватися люди, які змогли ознайомитися з текстами законопроектів. Те, що цитують, справляє гнітюче враження.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.