October 3, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ВЕЛИКИЙ БІЗНЕС БУДЕ ПОВАЖАТИ ЗАКОН

1 min read

Великий бізнес в шкаралупі політики і власних ЗМІ буде поважати закон

Останнім часом, а якщо більш точно, мова про останні тижні, ми з вами стали телеглядачами різноманітних незвичних шоу. У багатьох виникає відчуття, що ми не тільки дивимось ці шоу на ТВ, але і беремо в них участь. Моя персональна точка зору не повинна і не зміниться під тягарем виключно політичних аргументів. Я не інквізитор, я не прислуговую політикам, я не продаюся покупцям політичних дивідендів, я не влаштовувалась на роботу в ляльковий театр. На роботі всі прокурори давно вже знають: якщо я прийняла рішення, реалізую його не дивлячись на ситуативні ризики.

В мене склалася і власна думка, яку я не маю права висловити, зважаючи на специфіку займаної посади. Єдине, на що я маю право – реагувати на ситуацію в площині кримінальної юстиції з прицілом на процесуальний результат.

Не вважаю, що в умовах суспільного та політичного шторму Офіс Генпрокурора повинен відсиджуватися збоку. В той час, коли політики сперечаються між собою в залі українського парламенту чи в телевізійних шоу, ми на наших робочих місцях посперечаємось мовою процесуальних документів.
Повторюсь і підкреслю – я нікого не називаю заколотником, олігархом чи правопорушником, але я маю право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися у доцільності прийнятих рішень прокурорами різних рівнів відносно суб’єктів господарювання і окремих осіб із орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики, тощо.

Ми провели попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень і наразі з’ясувалося, що мова йде про понад 200 справ. Ці 200 справ – результат лише поверхневої оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства в сфері вугільної промисловості та енергетики із орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень.

З метою персоніфікувати відповідальність, я увійду до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах.

Ірина Венедіктова

Коментар журналіста Михайла Ткача:

Так розписатись у політичному переслідуванні це треба вміти. А підняти цих двісті справ до того, як Ахметов сказав Володимиру Олександровичу по телевізору «ніт» не було сміливості? А сотні справ проти інших олігархів поки полежать? Але президент цінує не просто відданість, а саме демонстративну відданість. Генпрокурор завжди був паличкою бажань для президента, але щоб так. Навіщо цей пафосний причинно-наслідковий зв‘язок як не для делегітимізації всіх цих справ у ЄСПЛ і топорного натяку на мирову?

Від УСІМ:

Зверніть увагу на те, що поданий вище текст Ірина Венедіктова запостила на своїй «приватній території» як «просто людина». На її сторінці як Генерального прокурора цього тексту немає.

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.