October 3, 2023

УСІМ | UWIN

Українська світова інформаційна мережа | Ukrainian Worldwide Information Network

ЗАСТУПНИК СЕКРЕТАРЯ РНБО ДЕМЧЕНКО ЛОБІЮВАВ «ХАРКІВСЬКІ УГОДИ»

1 min read

Журналісти програми Схеми: корупція в деталях – RFERL, як випливає зі стенограми закритого засідання безпекового комітету Верховної Ради за 26 квітня 2010 року, оприлюднили інформацію про те, що теперішній перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко лобіював «харківські угоди», за якими Україна продовжила термін перебування російського Чорноморського флоту в Криму, і просував тезу, що «харківські угоди» і російський флот – це стабільність для України:

«Чорноморський флот Російської Федерації не стане причиною для активізації терористичної діяльності в регіоні чи нестабільності в Криму. Обидві сторони пов’язані між собою серйозними зобов’язаннями. Обидві сторони зацікавлені в стабільній ситуації, як в двосторонніх відносинах, так і навколо флоту. (…) Обидві сторони мають намір докласти зусиль з тим, щоб чинне перебування російського Чорноморського флоту Російської Федерації на території України сприяло зміцненню загальноєвропейської і регіональної безпеки».

Мене не дивує ця архівна інформація. З цим «зашквареним» персонажем мені доводилося перетинатися в Секретаріаті Президента Ющенка. Він цвенькав на своєму робочому місці російською. Вже тоді я подумав, чи не є він прихованим російським кротом. До речі, мені повідомили тоді, що на якійсь нараді він висловлював думку, щоб звільнити мене з посади завідувача відділу мовної політики.

Мене дивує інше. Його працевлаштував не лише Ющенко і Янукович. Після Революції Гідності він став радником Порошенка, хоча підпадав під люстрацію, а з 2019 року служить Зеленському і «слугам народу». А обставини підготовки та ратифікації «харківських угод» на предмет державної зради зараз перевіряє СБУ.

Тарас Марусик

Leave a Reply

© 2017 - 2021 Ukraina, Inc. All Rights Reserved. No part of this site can be used without a hyperlink to a particular publication.  Newsphere by AF themes.